"Це радіоспектакль": СБУ звинувачує ФСБ у фальсифікації розмов росіян, які атакували українські кораблі

Спецслужби Росії намагаються сфальсифікувати радіопереговори, щоб представити російський напад на українські кораблі, як відповідь на начебто збройну провокацію з боку українських кораблів

Про це повідомив керівник апарату СБУ Ігор Гуськов під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Будь-яка спецслужба, коли противник отримує можливість прослуховувати її співробітників, відразу змінює канали або переходить на шифрований режим. Здається, що росіяни, які намагаються дотримуватися цього правила на Донбасі цього разу ніяк не реагують", - сказав він.

У СБУ вважають, що російські спецслужби підготували радіоспектакль.

"І робиться це для того, щоб через навмисне злиття інформації підштовхнути головне управління розвідки Міноборони чи СБУ до її оприлюденення як доказів злочинних дій Кремля. Ми не виключаємо, що спецслужби Росії практично миттєво можуть випустити власний сюжет про те, як готувався спектакль. Як підсумок - дискредитація українських спецслужб та недовіра до всіх раніше оприлюднених матеріалів радіоперехоплень", - сказав Гуськов.

За його словами, українські спецслужби мають і інші пояснення.

"Ми вважаємо що нехтування правилами протидії розвідці представників російських спецслужб може бути пов'язане або з примітивізмом у роботі або зі звичайною дурістю. Дурістю у солсберійському шпилі, коли два офіцери ГРУ Генштабу РФ начебто, відвідуючи солсберійський шпиль, залишили стільки слідів злочину, що їх вистачило би на кілька десятків агентів. А в нашому випадку ця дурість розкриває підготовку нової цинічної провокації", - зазначив він.

За словами Гуськова, перехоплені радіопереговори свідчать, що спецслужби Росії намагаються відновити акустичну обстановку, в якій відбувався таран українського корабля.

"Від російського офіцера на борту корабля "Дон" домагаються гучності, яка була б близька до реальних переговорів від 25 листопада. Все це необхідно для фальсифікування нових записів розмов, щоб завуалювати російський напад, наприклад, як відповідь на начебто збройну провокацію з боку українських кораблів", - сказав він.

"Сумнівів щодо автентичності записів немає. Не можу розкривати технічні деталі зняття інформації, але записи реальні. Для чого ці записи робилися, ми до кінця не розуміємо. Тому що це відбувался на каналах зв'язку, які вже були викриті СБУ. Тому ми пропонуємо свої версії", - додав Гуськов.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ оприлюднила перехоплення розмов екіпажів російського винищувача Су-30 і вертольоту Ка-52 під час атаки на кораблі ВМС України в Керченській протоці.

30 листопада СБУ оприлюднила чергові переговори російських силовиків, які атакували українські кораблі біля Керченської протоки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #СБУ