СБУ направила до Генпрокуратури матеріали на радника Путіна

СБУ передала до Генпрокуратури матеріали щодо причетності радника президента Росії Владислава Суркова і його першого помічника Інала Ардзінби до терористичних злочинів на території України
Depo.Влада
7 травня 2015 12:20
ФОТО: depo.ua
Владислав Сурков
Владислав Сурков

Про це повідомив сьогодні глава СБУ Валентин Наливайченко, відповідаючи на питання журналістів про те, чи домовляється Служба з міжнародними правозахисними організаціями про передачу їм інформації, що стосується причетності громадян Росії, у тому числі Суркова, до злочинів на Майдані, передає depo.ua з посиланням на "ЛІГАБізнесІнформ".

"Усі матеріали розслідування, яке ведеться СБУ за дорученням Генеральної прокуратури, направляються до Генеральної прокуратури. Нами спрямовано матеріали та епізоди, які, на думку СБУ, є обґрунтованими, для того, щоб підозрювати і того громадянина Росії, про якого ви згадали (Суркова, - ред.), і його першого помічника Інала Ардзінби у скоєнні злочинів, пов'язаних з тероризмом на території нашої держави, із закликами до повалення конституційного ладу, з останніми резонансними підготовками до кримінальних злочинів, в тому числі кілерських злочинів в Одесі", - сказав він .

Наливайченко також підкреслив, що в СБУ розраховують, що передані ними матеріали потраплять до суду: "Коли вони потраплять до суду - тоді ми можемо говорити про те, щоб передати міжнародним експертам і правозахисникам ці матеріали. Ми документуємо, передаємо Генеральній прокуратурі, і всі ці матеріали будуть в суді. Точно так само, як і громадяни Росії, які побічно або безпосередньо беруть участь у провокуванні незаконних дій на території нашої країни, не зможуть уникнути покарання".

Нагадаємо, 20 лютого 2015 президент України Петро Порошенко повідомив, що Сурков "керував організацією снайперських груп іноземців на Майдані".

За його словами, ці свідчення дали допитані бійці спецпідрозділу СБУ "Альфа", до того ж "слідчі отримали доступ до записів приватних телефонних розмов колишнього президента Віктора Януковича з представниками російських силових структур, в яких вони заздалегідь готувалися до розстрілу активістів".

Через кілька днів глава Росії Володимир Путін назвав "повною нісенітницею" заяви про причетність співробітників кремлівської адміністрації до розстрілу активістів на Майдані.

27 лютого Служба безпеки України оприлюднила інструкції Суркова окупантам і проросійських бойовиків в Донбасі.

Мітки: сбу, Сурков