СБУ хоче викликати Суркова на допит

Служба безпеки України вважає за необхідне викликати на допит помічника президента Росії Владислава Суркова щодо його участі у подіях на Майдані
Depo.Влада
27 травня 2015 11:44
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні під час спілкування з журналістами повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає depo.ua.

"В рамках росзлідування ми зібрали доказову базу стосовно його (Суркова, - ред.) перебування саме в дні застосування зброї, сили, снайперів, всього того, що застосовував колишній режим проти учасників Революції гідності та власне проти нас 20, 21, 19 лютого", - зазначив Наливайченко.

Він наголосив, що СБУ вдалося задокументувати всі свідчення і докази перебування Суркова у Києві, який під час подій на Майдані жив на одному з об`єктів СБУ.

За даними Наливайченка, під час цих подій Суркова супроводжував один з українських генералів, який наразі заарештований.

"Він (Сурков, - ред. ) особисто радив державному зраднику Якименку <...> На моє глибоке переконання, треба виходити на допит цієї людини і отримувати свідчення", - резюмував голова СБУ.

Крім того, в СБУ вважають Суркова причетним до  провокацій в Одесі напередодні роковин трагічних подій у Будинку профспілок.

"Ми маємо переконливі свідчення, що консультувалися діяльність цього сепаратистського кубла, знову ж таки тим самим громадянином Росії", - сказав Наливайченко.

Нагадаємо, раніше в СБУ заявляли, що Сурков продовжує координувати військово-політичне вторгнення в Україну і дає інструкції бойовикам.