Савченко вже у Ростові. Ймовірно, в СІЗО ФСБ, - адвокат

Українську льотчицю і народного депутата Надію Савченко під конвоєм доставили в Ростов-на-Дону
Depo.Влада
21 липня 2015 12:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив її адвокат Марк Фейгін в коментарі УНІАН, передає depo.ua.

За його даними, Савченко утримують в СІЗО Ростовського обласного управління ФСБ Росії.

"Ця інформація не має 100% підтвердження, але те, що вона в Ростові-на-Дону, це точно, залишається загадкою, в якому з ізоляторів", - сказав він.

Фейгін припустив, що безпосередньо перед судом Савченко можуть перевезти в місто Шахти, де знаходиться СІЗО-4. 

На його думку, підзахисна швидше за все буде їздити на судові засідання у Донецький міський суд (Ростовська область).

Крім цього, адвокат повідомив, що захист української льотчиці має намір оскаржити розгляд її справи в Донецьку.

"Ми подали скаргу на дії органу, який визначив територіальну підсудність, в даному випадку - Генпрокуратуру, яка визначила розгляд справи в Донецькому міському суді (Ростовська область)", - заявив він.

Він додав, що проблема полягає в тому, що Савченко етапували в Ростовську область, а постанова про підсудність адвокатам на руки досі не видали.

"Цю постанову Генпрокуратури показали Надії і забрали. Ми оскаржимо те, чого у нас немає на руках, бо цей документ просто не дають", - сказав він.

Фейгін нагадав, що у них є заява Надії Савченко на ім'я генпрокурора Росії, щоб проводити суд у Москві.

"Розуміємо, що шансів на успіх жодних, так само, як і розуміємо, що це політичне рішення. Тим не менш, будемо оскаржувати і намагатися це змінити", - наголосив адвокат.

 Нагадаємо, що 17 липня Надію Савченко етапували з Москви, адже тепер її справу має розглядати Донецький міський суд. Але в російському Донецьку немає СІЗО. З тих пір навіть адвокати не можуть дізнатися, куди запроторили українку

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у складі добровольчого батальйону "Айдар" потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім, як стверджує українська влади, вона була незаконно доставлена в Росію. У Слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року6 липня Слідчий комітет Росії перекваліфікував на більш тяжкий склад обвинувачення української полонянки Надії Савченко - їй ставиться безпосереднє вбивство двох російських журналістів в Донбасі, а не співучасть в цьому злочині.

Савченко загрожує до 25 років ув'язнення

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.