Савченко вважає поїздки українців на Росію непотрібними

Народний депутат Надія Савченко виступила за введення візового режиму з Росією
Depo.Влада
4 жовтня 2016 15:09
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила в інтерв`ю "Гордон.ua", передає Depo.ua.

"Режим президента Росії Володимира Путіна зупинятися не збирається. Діяти цивілізованими методами і жити за міжнародними правилами він не має наміру. Проблема не обмежується тим, що під дію тоталітарного режиму Росії потрапив український журналіст Роман Сущенко, якого там затримали. У нас в країні працюють фірми, наймають українців для роботи на Росії. Я з цього приводу не один раз зверталася до правоохоронних органів. На Росії заарештовано вже близько двох тисяч чоловіків з України, що поїхали туди на заробітки. Є такі дані ", - зазначила Савченко.

Вона вважає за необхідне введення візового режиму з Росією.

"Візовий режим з Росією потрібно ввести, щоб уберегти наших людей. Нічого українцям їздити заробляти гроші в країну ворога. Працювати потрібно в своїй країні. Так, я розумію, що це створить якісь незручності для людей, у яких на Росії сім'ї і які звикли жити, як при СРСР. Але їм вже пора усвідомити, що Україна і Росія - це не одне і те ж. Це дві різні країни, тому потрібно встановити чітку межу і закон, що захищає громадян нашої країни ", - підкреслила нардеп.

На її думку, дипломатичні відносини з Росією Україні розривати не варто. "Дипломатичні відносини розривати нецивілізовано. Діпвідношення потрібно зберегти хоча б тому, що багатьом українцям на Росії потрібна допомога. Якщо їх розірвати, то людям банально нікуди буде звернутися. Якщо когось заарештують так само, як Сущенко, хто їм зможе допомогти, якщо там не буде представників України? Дипломатія повинна залишатися завжди, навіть незважаючи на те, що йде війна. Але візовий режим потрібен. Причому досить жорсткий. Однак повинні бути програми, які дозволять переїхати в Україну тим, хто хоче жити тут, і виїхати тим, хто бажає жити на Росію ", - резюмувала Савченко.

Нагадаємо, 3 жовтня голова Верховної ради Андрій Парубій запропонував розглянути візовий режим з Росією. Приводом для цього став арешт на Росії українського журналіста Романа Сущенка за "шпигунство".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада