Савченко розповіла, як її прив’язували до справи Коломойського і Авакова

Українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко заявила, що російські слідчі викликали її як свідка у справі проти екс-голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова
Depo.Влада
29 вересня 2015 17:20
ФОТО: depo.ua

Про це вона розповіла в суді у російському Донецьку, передає depo.ua.

Савченко згадала, як у перший день її перебування в готелі "Євро" у Воронежі, куди її привезли в ніч на 24 червня 2014 року, до неї прийшов слідчий Маньшин.

"Він промимрив, що він якийсь слідчий якогось слідчого комітету. Сказав, що він веде справу проти Авакова й Коломойського, сказав, що я виступаю як свідок у цій справі. Я пояснювала, що я їх ніколи в житті не бачила", - розповіла бранка.

Савченко додала, що цей слідчий почав приходити щодня.

"Ставив запитання ті самі - про війну, його цікавили якісь люди, розташування (військ), правопорушення, "Правий сектор", Майдан. На всі питання я йому відповідала, якщо вважала потрібним", - уточнила вона.

Жодних документів, за словами Савченко, слідчий не оформлював, а її прав не пояснював.

Підсудна розповіла, що слідчий запропонував їй написати заяву про втрату документів - нібито на випадок, якщо її везтимуть до України.

"Він продиктував мені заяву - це було в якийсь орган Воронезької області... Я так зрозуміла, у прикордонну службу - на те, щоб мені видали якісь тимчасові документи. Я підписала цю заяву, віддала їм", - розповіла Савченко.

Нагадаємо, що сьогодні українка розповіла, як її вивозили в Росію

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" минулого літа потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року. Їй загрожує до 25 років ув'язнення

Додамо, що Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальні справи за "злочини в Україні" проти глави МВС України Арсена Авакова, голови Генштабу ЗСУ Віктора Муженка і лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua