Савченко розповіла про майбутнє свого закону

Подальша доля "закону Савченко" про зарахування терміну попереднього ув'язнення до терміну покарання залежатиме від того, яка в Україні буде діяти судова система
Depo.Влада
8 червня 2016 23:00
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "112 Україна" заявила автор закону нардеп Надія Савченко, передає depo.ua.

За словами нардепа, вона ще не вирішила, чи вноситиме до нього зміни. На її думку, закон має стати частиною нової судової системи.

"Цей закон він просто повинен стати в нову систему, яка колись буде збудована, і буде правильною. Можливо, просто, мається на увазі, що дати слідчим на роботу один рік, один перший рік, він буде рахуватися в СІЗО як рік за рік, і якщо слідчий, наприклад тримають людину 4, 8, 16 років без суду, це вже, вибачте мені, просто поверх всього можливого. Там вже буде йти рік за два. Але я не знаю, чи буду вносити саме цю зміну. Наразі, поки що, цей закон, здається, якби закінчив свою діяльність для тих для кого він був, повинен був зробити якісь зрушення, і що з ним буде далі буде залежати від того, яка буде судова система", - зазначила депутат.

Нагадаємо, за законом авторства народного депутата Надії Савченко з українських тюрем вже звільнені 866 осіб, засуджених за умисне вбивство.

Загалом "законом Савченко" скористалися шість тисяч злочинців.

 5 листопада 2015 року був ініційований та переданий на розгляд до Верховної Ради України законопроект № 3413, яким передбачено зарахування терміну попереднього ув'язнення (наприклад, в СІЗО) в термін відбування покарання в співвідношення один до двох. Після ухвалення Радою Президент Петро Порошенко підписав його 22 грудня 2015 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада