Савченко просить не чіпати її закон, що "відкрив скриньку Пандори для справжніх злочинців"

Українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко виступає проти внесення змін до написаного нею закону про зарахування дня в СІЗО за два днів позбавлення волі
Depo.Влада
23 лютого 2016 10:38
ФОТО: depo.ua

Відповідне звернення до лідера своєї фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко від 15 лютого оприлюднене у "Фейсбуці" Надії Савченко, передає depo.ua.

Вона пояснила, що задумувала цей закон "як метод прискорення для чесної і ефективної роботи слідства, щоб люди не сиділи по 8 років в СІЗО без суду і слідства, поки хтось там довго думає, як краще сфабрикувати справу проти невинної людини і засадити її для того, щоб показати високі показники розкриття злочинів і видимість ефективної роботи слідства".

"Так, цей закон не міг не відкрити "скриньку Пандори" і для справжніх злочинців, але це означає, що треба було краще працювати, а тепер це стане наукою нам всім", - вважає Савченко.

Водночас вона згодна, що закон надто швидко почали виконувати.

"Тим, хто вже відбуває покарання в колоніях за старими законами можна було почати робити перерахунок через рік, як закон набрав силу і показав себе в дії. Якось дуже поспішили виконувати і критикувати", - додала Савечнко.

"Я проти внесення будь яких змін в даний закон і захищаю його в такій редакції, в якій він був прийнятий, навіть знаходячись в цій в'язниці всіх народів – Росії!", - констатувала Савченко.

Юлія Володимирівна!Змушена звернутися до Вас з приводу нещодавно прийнятого Верховною Радою закону стосовно день за два...

Опубліковано Надія Савченко - Nadiia Savchenko 21 лютого 2016 р.

Нагадаємо, що 26 листопада парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання). Згідно з документом, судом має зараховуватися строк попереднього ув’язнення люди у разі її засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув'язнення, "з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі".

У Державній пенітенціарній службі вже попросили Раду внести зміни до закону, щоб не "випускати на волю тисячу вбивць" та інших злочинців.  Так, у січні 2016 року, відповідно до цього закону, вийшов із в'язниці суддя Ігоря Зварич, якого у 2011 році засудили до 10 років позбавлення волі за хабарництво. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад