Савченко про те, що по її закону з тюрми виходять злочинці: Коли вирвуся, розберусь

Народний депутат Надія Савченко визнала, що зі своїм законом, який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, вона "поквапилася"
Depo.Влада
10 березня 2016 10:54
ФОТО: depo.ua

Про це вона відповіла на запитання журналістів, які оприлюднив на своїй сторінці у "Фейсбуці" російський журналіст Аркадій Бабченко, передає depo.ua.

"Я поквапилася. Не можна починати нічого, що потім не можеш контролювати. А з в'язниці це зробити нелегко. Вирвуся, розберуся", - сказала Савченко. 

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада минулого року ухвалила законопроект, згідно з яким 1 день, проведений у СІЗО, в разі винесення звинувачувального вироку буде рахуватися як 2 дні ув’язнення.

У пояснювальній записці зазначалося, що ухвалення закону обґрунтоване необхідністю забезпечення соціальної справедливості, практичної реалізації принципу презумпції невинуватості, припинення негативної практики тривалого утримання в слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень.

А також необхідністю розвантаження вітчизняних слідчих ізоляторів, що водночас покращить умови перебування там тих осіб, які не будуть звільнені після прийняття законопроекту.

Як відомо, сучасні умови перебування затриманих осіб в СІЗО є неналежними. Зокрема, камери, в яких утримують людей, часто переповнені та не відповідають мінімальним санітарним вимогам.

Це перший законопроект, внесений, зокрема, депутатом "Батьківщини" Надією Савченко, яку російська влада незаконно утримає в СІЗО на Росії. 

Президент Петро Порошенко підписав так званий "закон Савченко" 23  грудня минулого року.