Савченко про форму-непотріб, дітей Порошенка в полоні та пікети ватних матерів проти Захарченка

Про що говорила Надія Савченко на своєму звіті перед українцями
Depo.Влада
2 серпня 2016 12:04
ФОТО: depo.ua
Савченко про форму-непотріб, дітей Порошенка в полоні та пікети ватних матерів проти Захарченка
Савченко про форму-непотріб, дітей Порошенка в полоні та пікети ватних матерів проти Захарченка

Журналісти depo.ua зібрали основні тези з виступу Надії Савченко

Про ув'язнення в Україні як на Росії

"Я збираюся вносити зміни не до цього закону, а збираюся вносити зміни до решти законів і всієї системи. Закон як аксіома, ідеально правильний. Для того, щоб не виходили раніше за тяжкі злочини треба набагато більший термі відсидки. От на Росії – максимальний термін для жінки 25 років, для чоловіка - пожиттєво. Чому в нас немає, наприклад, 30 років, навіть для чоловіка"

Про вату в головах мешканців Донбасу

"Стосовно замирення людей. Я ще раз пояснила, почніть посміхатися один одному і говорити. Стосовно того, що там забиті голови людей російською пропагандою. Це питання до телеканалів і їхніх власників – олігархів. Поставте ретранслятори! Кожен канал може поставити по два-три ретранслятори. І забивайте ефір туди. Це що, така проблема? Я так не вважаю. Нам іноземці дарували ретранслятори для того, щоб ми почали пропаганду. Чому влада цього не робить? Це потрібно робити у першу чергу – боротися за серця і розуми наших людей"

Про Майдан і Антимайдан, які стояли за одні цінності

"Нам нічого ділити (з мешканцями Донбасу), у нас все спільне. всі хто ходили на Майдан та Антимайдан знають, що вони стояли за одні цінності"

Про технологію повернення Криму

"Я її бачу, але коли я буду готова –я вам скажу. До цієї промови я теж готувалася два місяці. Почекаємо, не будемо "пороти гарячку"

Про "Майдан полонених"

"Не все робиться гласно і піарно, обмін – це матеріал дуже крихкий, чим тихіше він робиться, тим краще виходить. 8 числа цього місяця буде акція на Банковій, куди виїжджають матері, куди приїдуть колишні полонені, ми вам розкажемо!"

Про полонених бововиків

"Треба почати видавати людей першими, але ж у полоні не сидять діти Петра Олексійовича. А на ваших дітей йому плювати, тому що кожен повинен боротися з свого, як за мене боролася моя сестра і моя мати. Виходьте та Банкову і вимагайте звіту від президента, як від гаранта Конституції та прав і свобод людини, як від головнокомандуючого, який посилав на смерть ваших дітей, а не своїх власних"

Про "свою" адмінреформу

"Оскільки принцип поділу України на області та райони давно неефективний, і тільки сприяє розвитку бюрократії та корупції. У Конституції має бути прописано самоврядування адмінодиниць України за економічним принципом виживання і розвитку інфраструктури, а не принципом історичних, культурних чи релігійних уподобань. Тут українцям ділити: історія у нас одна, культура-спільна, а релігія у кожного своя"

Про Тимошенко

"Привладній опозиції потрібно розхитати настрій в суспільстві, провести перевибори. Розхитати протестні настрої в суспільстві, призвести тертій Майдан, скориставшись проблемою тарифів. Раніше можна було її вирішити, якби не піаритися. Чи приведе молоду кров привладна опозиція? Можливо, частково, щоб добре виглядати в очах Заходу… Недостатньо цього українцям. Тому я йду шляхом революції, я першою йду по мінному полю політики, роблячи скандальні неполярні заяви і на крок передчасні заяви… за що від мене буде відмовлятися привладана опозиція"

Про націоналістів і декомунізацію

"Все, що змогли зробити своєю крикливою риторикою наші псевдонаціоналісти – це розхитати взаємовідносини між українцями в такий непростий час. Те саме з непродуманою деконмунізхацією, розпочатою на 25 років пізніше і витратою на неї великих коштів під час економічної кризи. Мене ж усякі медіа – боти критикують за те, що я кажу".

Про форму-непотріб

"Я особисто протестувала форму, яку видають сьогодні бійцям. В такій формі добу провести неможливо". Я особисто їжджу по військових частинах, і бачу, яким хламом забезпечують наших військових. Як член комітету з оборони, я знаю, які величезні кошти витрачаються на закупівлю цього непотребу".

Про нардепів, які "кладуть" на українське

"Деручи глотку за українську мову, за українську пісню, парламент так і не спромігля провести толковий закон про українську культуру в медіапросторі. А ще складніше стало з його виконанням. Майже всі теле- і радіоканали, майже всі депутати Верховної Ради куплені олігархами, тому ложили вони на закон про українські ЗМІ, продовжують крутити все дешеве, низькопробне російське"

Про голодування заради полонених

"Треба почати видавати людей першими, але ж у полоні не сидять діти Петра Олексійовича. А на ваших дітей йому плювати...Я спробувала багато методів боротися за хлопців, як боровся за мене світ. Тепер буду боротися так, як боролася за себе я...Відсьогодні я знову оголошую голод на бездіяльність влади всього світу щодо визволення українців з полону. Голод триматиму до дня позитивного результату".

Савченко заявила, що голодуватиме "поки не буде результату".

"Поки я сама собі не скажу, що результат є, поки хоч кого не витягнуть, поки не запуститься процес обміну. Не знаю, скільки доведеться голодувати", - сказала вона.

Про "сук" і "виродків" у владі

"Корупція в армії квітне, кому війна, а кому мати рідна! За військові злочини і розвал армії повинні відповідати генерали, а не лише солдати… Ви казали, що ніяких котлів не було. Так знайте, суки, народ вам цього не подарує . Я бачила матеріали секретних розслідувань. Вони знають що котли були. Виродки, ви не вічні. За цю найбільш політизовану війну, так само як і за Майдан, доведеться відповідати. І за те, що жоден шоколадний завод не був перероблений на завод патронів. За те, що нам допоміг весь світ, а українська влада спаскудила ім’я народу"

Про стосунки з Донбасом

"Ми повинні розмовляти з населенням Донбасу. Ми повинні вчитися вибачати та просити вибачення"

Більше новин політики читайте на Depo.Влада