Савченко пояснила, чому під час служби в ЗСУ пішла в "Айдар"

Надія Савченко пішла у добровольчий батальйон, бо не могла залишатися осторонь, коли на Донбасі почалася війна
Depo.Влада
27 травня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала на прес-конференції, відповідаючи на питання, чим буде займатися у Верховній Раді, передає depo.ua.

"Коли почалася війна, народ мала захищати українська регулярна армія, а не народ мав мобілізуватися безтолково, бо армія сказала "вибачте, ми воювать не підемо". Різні люди є, але коли я бачила, що хтось ще їздить у миротворчі місії гроші заробляти… Які можуть бути місії? Якщо у нас самих треба місію проводити.

В першу чергу у війну мала вступати армія, далі –мобілізуватися батальйони. Я знаю, що дуже багато патріотів пішли у добровольці, бо не хотіли іти у ту армію, де я 10 років прослужила. Бо розуміють, що це за система, але вони пішли, бо рідній батьківщині загрожувала небезпека. Тому тут теж повинна бути реформа", - сказала вона.

"Коли в армії говорять, "мужики і без баб воювати вміють"… Я пішла у добровольці, щоб бути там, де я потрібна, щоб приносити користь Україні", - пояснила Савченко своє рішення податися на Донбас.

На запитання ким вона більше себе відчуває українським військовослужбовцем чи добровольцем "Айдару" вона сказала:

"Я доброволець України. І не важливо, що була в "Айдарі". Я б і в "Дніпро" пішла. В "Айдарі" було багато героїв, ми потрапили у найгарячіші бої під Щастям. Я рада, що служила з цими героями. Я не відчуваю свою приналежність до того чи іншого батальйону. У будь-якому батальйоні я буду виконувати покладену на мене функцію", - сказала Савченко.

Вона також в'їдливо відповіла людям, які намагаються очорнити батальйон "Айдар".

"У батальйоні не всі святі. Але якщо ви так хочете їх очорнити, то пішли б самі послужили. А то сидите на дивані і питаєте, як ми воювали. Як доводилося, так і воювали", - сказала Савченко.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада