Савченко поставила політикам дедлайн до травневих свят

Народний депутат України Надія Савченко призупинила голодування, сподіваючись, що політики виконають свої обіцянки щодо її звільнення

Про це розповів адвокат Микола Полозов, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Передусім хочу підкреслити, що Савченко голодування не припинила, а лише призупинила. Якщо всі домовленості та обіцянки політиків будуть дотримані, то вона зовсім відмовиться від нього. А якщо ні, то може поновити. Для себе Надія позначила дату, після якої визначатиметься з подальшим рішенням. Найімовірніше, це - травневі свята. Дуже хочеться вірити, що доти ситуація проясниться", - пояснив Полозов.

За його словами, Надія поки що тільки почала пити воду. Через якийсь час почне приймати підтримувальні суміші. Загалом стан здоров'я у неї наразі більш-менш стабільний. Це пов'язано з тим, що якщо раніше крапельниці їй робили раз на три дні, то останнім часом - щодня. Головна проблема здоров'я Савченко пов'язана з нирками.

Нагадаємо, під час сьогоднішньої розмови з президентом Порошенком Надія Савченко погодилась припинити голодування

Сьогодні президент України Петро Порошенко заявив, що під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулася 18 квітня, вдалося погодити попередній алгоритм звільнення Надії Савченко.

Як повідомлялося, 18 квітня президент України Петро Порошенко зателефонував президенту Росії Володимиру Путіну і закликав його негайно звільнити Савченко.

Нагадаємо також, 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування16 квітня, після вмовлянь сестри, Надія Савченко погодилася на щоденні крапельниці для підтримки здоров'я до 20 квітня.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена на Росію. Її звинуватили у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада