Савченко надіслала Клімкіну запит про ув'язнених Росією українців

Народний депутат України Надія Савченко, яка перебуває у російській в'язниці, наділала депутатський запит на ім'я міністра закордонних справ України Павла Клімкіна
Depo.Влада
17 червня 2015 10:15
ФОТО: depo.ua

Про це з трибуни Ради заявив нардеп від "Батьківщини" Іван Крулько, передає depo.ua.

Він зачитав запит Савченко, в якому вона просить МЗС надати чітку інформацію про кількість незаконно ув'язнених Росією українських громадян.

Текст запиту наводимо повністю: 

Міністру закордонних справ України
Клімкіну П.А.

Депутатський запит

Щодо надання інформації
про вжиті заходи стосовно 
захисту громадян України, які 
незаконно ув’язнені та утримуються
на території Російської Федерації

Шановний Павле Анатолійовичу!

З весни 2014 року проти України триває агресія Російської Федерації та підтримуваних нею бойовиків, під час якої було окуповано частину Донецької та Луганської областей України, загинули тисячі громадян України.

За час цієї неоголошеної війни в полоні на території Російської Федерації опинилися громадяни України, серед яких Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Олексій Черній, Юрій Яценко, Богдан Яричевський, Ахтем Чигойз, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Сергій Литвинов, Валентин Виговський, Юрій Солошенко. Наразі відомо, що до українських громадян, які незаконно ув’язнені та утримуються на території Російської Федерації в ході слідства застосовуються заходи фізичного та психологічного тиску. Російська сторона всіляко перешкоджає здійсненню консульськими посадовими особами України контактів із затриманими громадянами України, як, зокрема, з Миколою Карпюком та Станіславом Клихом. 

Враховуючи зазначене, на підставі статті 15 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу надати офіційну інформацію:

- щодо кількості громадян України, які, наразі, незаконно ув’язнені та утримуються на території Російської Федерації;

- щодо заходів, які було вжито Україною, зокрема, Міністерством закордонних справ України, включаючи документацію дипломатичної переписки, стосовно захисту громадян України, які незаконно ув’язнені на території Російської Федерації;

- щодо заходів, які було вжито Міністерством закордонних справ України з метою забезпечення допуску консульських посадових осіб України до ув’язнених на території Російської Федерації громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха;

- щодо заходів, які Міністерство закордонних справ України планує вжити найближчим часом задля звільнення громадян України, які незаконно ув’язненні та утримуються на території Російської Федерації.

З повагою
народний депутат України
Н.В.Савченко