Сарган пояснила, чому адвокатам Савченко не дали всі 27 томів справи

Стороні захисту народного депутата Надії Савченко не дають ознайомиться з усіма матеріалами кримінальної справи, щоб адвокати штучно не затягували процес

Про це розповіла речниця генпрокурора Лариса Сарган, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Матеріали справи для адвокатів Савченко і Рубана відкрили від вчорашнього дня (13 серпня – ред)", - сказала Сарган.

"Вчора прийшов адвокат Савченко, йому надали 5 томів справи. Адвокат сказав, що йому мало 5 томів і хотів взяти відразу всі 27. Всі 27 віддавати одразу не будуть, тому що, як записано в КПК, дається в середньому один день на ознайомлення для одного тому", - пояснила речниця ГПУ.

За її словами, адвокат, після того як прочитає один том справи, має розписатися, що він з ним ознайомився, для послідовності процесу.

"Відповідно після ознайомлення з певним томом є підпис, і ми вже розуміємо, коли закінчиться ознайомлення з матеріалами справи", - додала Сарган.

Речниця пояснила, що саме такий варіант ознайомлення і запропонували адвокату Савченко.

За словами представниці ГПУ, ймовірно, адвокати Савченко будуть намагатися затягнути процес, адже захисник, який приходив по матеріали, відмовився взяти дозволені йому томи справи, а 14 серпня взагалі не прийшов на ознайомлення.

Сарган наголосила, що прокурор не впевнений, що адвокату дали саме 5 томів, а не 7, як повідомлялося раніше, адже він не був присутній. Матеріали розслідування видає слідчий СБУ без участі і присутності прокурора.

Також в ГПУ повідомили, що адвокати іншого фігуранта справи, керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, якого з Савченко звинувачують в підготовці теракту в центрі Києва, уже ознайомлюються з матеріалами справи.

Кожен день вони опрацьовують по одному тому. Також їм дали доступ до негласних слідчих розшукових дій.

Нагадаємо, адвокат Савченко Олександр Тананакін поскаржився, що стороні захисту не дають ознайомитися з усіма томами справи.

9 серпня Київський апеляційний суд відмовив у клопотанні адвокатів нардепа Надії Савченко про зміну їй запобіжного захисту.

1 серпня стало відомо, що Служба безпеки України та Генеральна прокуратура завершили слідство у справі щодо народного депутата Надії Савченко та Володимира Рубана, яких звинувачують у підготовці теракту та спробі повалення державної влади.

8 серпня, після шестигодинного засідання Київського апеляційного суду, було вирішено перенести розгляд апеляції на 11 годину 9 серпня.

Довідка: 22 березня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій із метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Захист народного депутата Надії Савченко направив до Шевченківського районного суду міста Києва клопотання про зміну їй запобіжного заходу, проте 22 червня суд залишив нардепа під вартою.

Додамо, що 26 людей зголосилися взяти Савченко на поруки, але Шевченківський райсуд Києва відхилив це клопотання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна