ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

САП заявляє, що детективи НАБУ граються в політику і готують нікчемні документи (ФОТО)

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднила заяву з приводу повідомлення про підозру першому заступникові голови СБУ Павлові Демчині

Depo.Влада
14 вересня 2018 17:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу САП.

"Сьогодні на офіційному сайті НАБУ нібито вимушено оприлюднено інформацію, яка становить таємницю досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого незаконного збагачення та вчинення інших злочинів першим заступником голови СБУ. Як зазначено, за дивним збігом обставин, практично одразу після направлення на погодження до САП проекту повідомлення про підозру першому заступникові голови СБУ, про це стало відомо фігурантові справи", - йдеться у заяві.

У САП зазначили, що не вважають це збігом обставин і, "з огляду на спробу НАБУ провести паралелі між цією справою та справою Міністра інфраструктури, розцінює це не інакше як кулуарну гру керівників Національного бюро".

Антикопупційна прокуратура відкидаємо будь-які звинувачення у розголошенні матеріалів слідства фігурантові справи.

"Ми вимагаємо від НАБУ, по-перше, фактичних підтверджень голослівних звинувачень, а по-друге, пояснень, чому повідомлення про підозру було складено "зненацька", без будь-яких узгоджень з прокурорами та без виконання у повному обсязі запланованого у справі комплексу слідчих (розшукових) та процесуальних дій", - заявили у відомстві.

Також САП засуджує маніпуляції НАБУ стосовно "ідентичності" справ Міністра інфраструктури та першого заступника Голови СБУ".

"Враховуючи, що будь-які завіси таємниці слідства у цій справі НАБУ сьогодні вже зірвано, ми вдаємось до безпрецедентного кроку – публікуємо на розсуд всіх небайдужих проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ, який дійсно надійшов до САП пізно увечері п'ятниці, 07.09.2018", - заявили у Холодницького.

У САП "без жодної тіні іронії запропонували правникам, експертам та активістам оцінити якість документа, який, як вважають у НАБУ, остаточно готовий для погодження". І висловили готовність в деталях пояснити, чому зазначений документ наразі не може бути погоджений прокурором.

Крім того прокурори САП звернулися до детективів НАБУ не грати в політичні ігри.

"Ваші намагання зіграти у цій справі в політичну гру виявились такими ж невдалими, як вчорашня спроба російського ТВ видати двох ГРУшників за любителів англійської готики. На жаль, репутація національної антикорупційної інфраструктури загалом і конкретне, колись цілком перспективне кримінальне провадження зокрема, в черговий раз стали жертвами вашого інфантилізму", - зазначили в САП.

Нагадаємо, 13 вересня у ГПУ повідомили, що НАБУ підготувало повідомлення про підозру першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині. Проте сам чиновник заперечує всі звинувачення.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оприлюднило докази незаконного збагачення першого заступника голови СБУ Павла Демчини.

Водночас 14 вересня Служба безпеки України оголосила підозри трьом співробітникам Національного антикорупційного бюро.

Крім того Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо детектива Національного антикорупційного бюро Сергія Яндюка, який підготував повідомлення про підозру у незаконному збагаченні першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині

Більше новин політики читайте на Depo.Влада