САП передала в суд справу щодо розкрадання грошей із проекту "Стіна"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерувала до Дарницького районного суду міста Києва обвинувальний акт за фактом розтрати державних коштів, виділених на облаштування "Стіни" на українсько-російському кордоні

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу САП у Facebook.

"Прокурорами САП спільно з детективами НАБУ завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати грошових коштів Державного бюджету України, виділених для інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до зони проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обвинувачення пред'явлено трьом посадовим особам ДПС України, трьом директорам фірм підрядників та двом посередникам. Загалом на лаві підсудних постануть вісім осіб.

У САП повідомили, що в ході розслідування було встановлено, що посадові особи ДПСУ заволоділи грошовими коштами Державного бюджету України і спричинили збитки державі на загальну суму 16 млн. 688 тис. 496 грн.

Також встановлено, що службові особи Державної прикордонної служби України здійснили нецільове використання бюджетних коштів за бюджетною програмою "Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону" та провели видатки на реконструкцію приміщень в будівлі літ. "Г-2" на вул. Стартовій, 11 в м. Харкові (Харківська авіаційна ескадрилья) під службові приміщення, чим допущено нецільове використання коштів на загальну суму 13 млн. 212 тис. 155 грн.

За епізодом створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які "виводилися" державні кошти, державі заподіяно майнову шкоду в розмірі 10 млн. 372 тис. 144 грн.

Обвинувачення пред'явлено за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах); за ч. 2 ст. 210 КК України, (нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах, вчиненого за попередньою змовою групою осіб); за ч. 1 ст. 366 КК України (як службове підроблення – внесення службовою особою до офіційних документів завідомо недостовірних даних); ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України (організація фіктивного підприємництва, тобто придбання суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене повторно, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі); а також за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 КК України (організація внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб).

Наголошується, що досудове розслідування за наведеними фактами розтрати коштів державного бюджету під час реалізації так званого проекту "Стіна" здійснювалося з березня 2016 року.

У серпні 2017 року детективи НАБУ затримали сімох осіб за підозрою у причетності до реалізації цієї корупційної схеми. Два місяці потому, у листопаді 2017 року, було викрито та затримано ще одного учасника.

4 липня 2018 року розслідування стосовно зазначених восьми осіб завершили – стороні захисту надали доступ для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Нагадаємо, "Стіна" Яценюка вже обійшлася Україні в 1,3 млрд.

Довідка: 19 листопада 2014 року Кабінет міністрів Арсенія Яценюка схвалив рішення затвердити указ президента про позначення лінії українсько-російського кордону. Проект передбачав спорудження траншей, ровів, а також спеціальних об'єктів, і кілька разів змінювався.

З 1 березня 2019 року роботи були відновлені після зимової перерви.

Загалом на 2019 рік передбачено виділення з бюджету 400 млн грн на розгортання 5 комплексів відеоконтролю та сигналізації, улаштування 50 кілометрів протитранспортних ровів, 9,5 км сітчастої огорожі, 47,9 км загороджень із спіралі типу "Єгоза", прокладання 65,8 км рокадної дороги, обладнання 40 переходів рокадної дороги через складні ділянки, виконання робіт з реконструкції приміщень для підрозділів охорони кордону на 3 об’єктах та низку інших важливих робіт.

Станом на 6 лютого готовність комплексу прикордонних споруд на російсько-українському кордоні, так званий проект "Стіна", становила близько 30%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme