Санкції проти Росії, безвіз і зустріч "четвірки": Головні заяви Порошенка і Олланда

Президент Петро Порошенко після зустрічі з президентом Франції Франсуа Олландом подякував французькому та німецькому лідерам за зусилля, які докладаються для запровадження миру та деокупації Сходу України
Depo.Влада
21 червня 2016 16:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Дякую за чітку та принципову позицію наших французьких та німецьких партнерів, президента Єврокомісії та лідерів країн-членів ЄС щодо продовження санкцій. Україна віддана Мінським домовленостям та імплементує і чітко виконує всі взяті на себе зобов’язання. Продовження санкцій на пряму пов’язано з процесом деокупації", - сказав Порошенко у Парижі.

Президент наголосив, що процес деокупації передбачає виведення російських військ з української території, припинення постачання озброєння, боєприпасів та техніки, забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на всю територію, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, звільнення заручників, початок політичного процесу.

У свою чергу, Франсуа Олланд нагадав, що перші санкції щодо Росії були запровадженні після незаконної анексії Криму, коли не було дотримано принципів міжнародного права, а пізніше вони були посилені для стимулювання виконання Мінських угод.

"Ми будемо готові продовжувати механізм моніторингу. Якщо повністю буде виконаний "Мінськ", то можна передбачати поетапне зняття (санкцій). Але поки це не виконано. Все є у чіткій прив’язці до Мінських угод", - підкреслив Олланд.

Французький лідер наголосив, що весь пакет Мінських домовленостей має бути виконаний і для цього використовуються всі можливості та нагоди.

"Ми готуємо нову зустріч в Нормандському форматі, щоб ще більше посилити зрушення, прогрес і виконання подальших етапів Мінського процесу", - повідомив він.

Порошенко зазначив, що українська сторона сформувала пропозиції до порядку денного зустрічі лідерів Нормандського формату.

"Це є обговорення безпекових критеріїв і поліцейської озброєної місії ОБСЄ на окупованій території, звільнення заручників, формування "дорожньої карти" з приділенням особливої уваги питанням послідовності і питанням гарантій виконання взятих на себе зобов'язань щодо Мінського процесу", - розповів він.

Порошенко зазначив, що останні події та кроки доводять ефективність Нормандського формату, оскільки вдалося сформувати документ, під яким стоять підписи чотирьох керівників держав, у тому числі і Російської Федерації, і який дозволяє вимагати чіткого і послідовного виконання взятих на себе зобов'язань.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада