Самопоміч відкликає міністра без відома Садового

Інертність лідера "Самопомочі" призводить до того, що на перший план в партії виходять "хулігани"
Depo.Влада
22 січня 2016 20:10
ФОТО: depo.ua
Самопоміч відкликає міністра без відома Садового
Самопоміч відкликає міністра без відома Садового

Всі вже зібралися готуватися до вихідних, як тут "Самопоміч" несподівано почала бешкетувати, заявивши про відкликання міністра АПК Олексія Павленка. Пояснення виявилось абсолютно розпливчастим: мовляв, і уряд клептократичний, і Павленко в ньому усунутий від прийняття рішень. 

В першу чергу вся ця історія нагадувала театр абсурду. Після цієї заяви всі почали чекати якогось продовження шоу – наприклад, виходу з коаліції. Втім, "Самопоміч" вустами Олега Березюка повідомила, що нікуди виходити не збирається. "Ми мусили піти на цей політичний, абсолютно конституційний крок – відкликання міністра, щоб ми сіли разом, підкреслюю, не виходячи з коаліції. Ми хочемо і будемо працювати на розвиток держави. І коаліцію я вважаю основним інструментом цього розвитку. Але саме коаліція несе відповідальність за Кабмін", - додав Березюк, заявивши про необхідність переписати коаліційну угоду.   

Насправді, сісти за один стіл можна було і без таких ефектів. Водночас сам Садовий – ані пари з вуст. Хоча зараз, після такого вибрику, досить туманних слів Березюка явно не достатньо. 

Здогадатися, чому "пішли" Павленка можна і так. З одного боку, Павленко - це чи не перший міністр АПК, який до цього часу не встряг ні в який гучний скандал. Але з іншого він геть нічого не зробив на своїй посаді за більше ніж рік. Жодне з нагальних питань агропромислового комплексу так і не зрушило з мертвої точки. Більше того, саме Павленко допустив погіршення умов для аграріїв в змінах до бюджету на цей рік. Але про це поки не особливо говорять, через наявність більш проблемних точок в українській промисловості. В той же час кожен новий день перебування в уряді Яценюка з його нульовим рейтингом не йде на користь "Самопомочі". 

І хоча сам Павленко заявив що дуже здивований таким рішенням партії, мовляв, він членом "Самопомочі" взагалі не є, жодних кулуарних домовленостей ні з ким не має, і консультації про відставку з ним взагалі ніхто не проводив. Але піти з посади саме зараз на тлі конфлікту з Яценюком, та під приводом, що "не дали нічого зробити", для Павленка може бути значно кращим варіантом, ніж сидіти далі, чекаючи поки суспільство не почне всерйоз цікавитися, а чому досі геть нічого не зроблено в сфері АПК.

Крім того, цей демарш "Самопомочі" відбувається на тлі показового і безглуздого голодування у парламенті з вимогами підписати законопроект щодо виборів у Кривому Розі, який і без всякого голодування буде підписаний. Головними ньюсмейкерами у криворізькій темі виступають двоє хуліганів-самопомівчників Семен Семенченко та Єгор Соболєв. На тлі мовчанки Садового саме вони і стають головним обличчям партії. Садовий, як відомо, людина вельми обережна і неконфліктна, але для роздмухування скандалу достатньо і Семенченка з Соболєвим, яких в разі чого можна швидко відсунути вбік. 

Сенс висування на авансцену "Самопомочі" радикалів та демонстративного відкликання міністра Павленка доволі простий. Зараз потрібно продемонструвати, що "Самопоміч" у тренді, є самостійним гравцем, а не підлабузником Яценюка чи Порошенка. І навіть попри невихід з коаліції, партія Садового може бути не меншим опозиціонером, ніж той же Олег Ляшко.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада