Інвалідність або смерть через коронавірус: Скільки грошей виплатили українським медикам і їхнім родинам

Із 53 пов’язаних із виробництвом смертельних випадків медиків, внаслідок профхвороби на COVID-19, звернулася за виплатами 41 особа – Фонд соціального страхування України (ФССУ) здійснив фінансування одноразових допомог за кошти держбюджету родинам 33 медиків на суму понад 52 млн грн

Про це повідомив начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу відомства.

Так, українцям нагадали, що Фондом соціального страхування України, крім завдань і функцій, визначених базовим законодавством, реалізується також додаткове державне завдання щодо соцзахисту медичних працівників, які допомагають запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Станом на 18 грудня із 53 пов’язаних із виробництвом смертельних випадків медиків, внаслідок профхвороби на COVID-19, звернулася за виплатами 41 особа. ФССУ здійснив фінансування одноразових допомог за кошти держбюджету родинам 33 медиків на суму понад 52 млн грн.

Крім того, Фонд:

  • профінансував допомог у разі встановлення інвалідності 7 медичним працівникам на суму 4,7 млн грн;

  • компенсував заробіток за час самоізоляції 11,2 тис. медиків на суму понад 19 млн грн;

  • призначив 27 одноразових допомог за кошти ФССУ в разі смерті від профхвороби на COVID-19 на суму майже 6 млн грн;

  • призначив одноразові виплати за кошти ФССУ для 12 медиків, яким встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність на суму 195,2 тис. грн;

  • призначив пожиттєві щомісячні страхові виплати для 12 медиків у загальному розмірі 133 тис. грн;

  • призначив для 29 осіб, які мають право на виплати у разі смерті медика, щомісячні виплати на загальну суму 482,6 тис. грн;

  • призначив одноразові допомоги для 20 утриманців у разі смерті медиків на суму 869,3 тис. грн;

  • оплатив допомогу по тимчасовій непрацездатності за час лікування медиків від COVID-19 на суму більше 9 млн гривень.

Уточнюється, що страхові виплати здійснюються ФССУ виключно на підставі акту розслідування гострого професійного захворювання медичного працівника, яким нещасний випадок визначено пов’язаним із виробництвом.

Його складає комісія із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (у інших випадках).

При цьому висновок акту розслідування зазначеної міжвідомчої комісії прямо залежить і складається на підставі епідеміологічного розслідування та висновку профпатолога, які здійснюються установами або відповідними посадовими особами, підпорядкованими Міністерству охорони здоров’я (МОЗ).

Пояснюється, що: 

  1. Таке епідеміологічне розслідування установ і посадових осіб МОЗ має чітко визначити обставини, час та джерело інфікування медичного працівника на коронавірусну хворобу. 

  2. Профпатологом встановлюється діагноз, пов’язаний із COVID-19.

"Враховуючи протиепідемічні заходи безпеки, міжвідомча комісія розслідування гострого профзахворювання медичного працівника обмежена в можливостях щодо з’ясування обставин інфікування на місці. Тож саме висновок епідеміологічного розслідування МОЗ є підставою для комісії визнати нещасний випадок пов’язаним, або непов’язаним із професійною діяльністю", – пояснили у ФССУ.

Повідомляється також, що за умови, якщо епідеміологічним розслідуванням установами МОЗ не було встановлено, що джерело інфікування медпрацівника пов’язане із виконанням професійних обов’язків (зокрема, у разі інфікування у побуті, під час відпустки тощо), комісія з розслідування на його підставі оформлює Акт розслідування за формою Н-1/НП (випадок не пов’язано із виробництвом).

Крім того, якщо комісія більшістю голосів визначає випадок пов’язаним із виробництвом попри відсутність відповідного висновку епідеміологічного розслідування, представники Фонду у складі комісії зобов’язані, відповідно до нормативно-правових актів, висловити окрему думку.

У ФССУ повідомили, що розслідування комісій завершено по 8 117 випадках – 2 572 із них визнано пов'язаними з виробництвом, у тому числі 53 – смертельні.

"Фонд соціального страхування України керується чіткими вимогами законодавства та має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру, а також хід епідеміологічного розслідування та встановлення підстав для виплат", – підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що виплати допомоги сім'ям загиблих медиків ускладнює бюрократія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"