Сакварелідзе розповів, скільки українських чиновників хоче посадити

Для того, щоб в Україні успішно пройшов процес деолігархізації, потрібно посадити у в'язницю приблизно 15-20 тис. чиновників
Depo.Влада
26 листопада 2015 12:54
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив заступник генпрокурора, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе, передає depo.ua з посиланням на Platforma.

"Одна з найбільших проблем України - закономанія. Всі починають істерично писати закони. Концентруються на прийнятті нового закону, а не реформуванні існуючого. Що зараз відбувається в правоохоронному секторі? Всіх настільки дістали прокуратура, СБУ, МВС і суди, що хочеться знести їх і створити нові інститути. Мені подобалося те, якою була самоорганізація на Майдані. Там не було лідера. Але в якийсь момент вийшло так, що люди сказали: давайте довіримо певним політикам свою долю і може нам пощастить", - сказав Сакварелідзе.

При цьому він додав, що за часів керівництва Михайла Саакашвілі в Грузії не було ні антикорупційного бюро, ні ФБР, однак у прокуратури було слідство.

"У партнерстві з СБУ та МВС ми чудово виконували цю функцію. У якийсь момент мене вже почало дратувати кількість сюжетів про затримання чиновників по грузинському телебаченню. У цьому вже не було потреби. Адже всі знали, що, якщо щось вкрадеш, тебе посадять. В Україні немає такого мейнстріму. Потрібно, щоб це стало модним з'явилася якась конкуренція між органами, які могли б це робити", - вважає Сакварелідзе.

"Деолігархізація неможлива, якщо у нас не буде компактної, агресивної каральної системи і якщо не буде сильної податкової та митної служби. І якщо ми не посадимо в Україні десь 15-20 тис. чиновників. Консолідація суспільства не менш важлива, ніж два роки назад, щоб вдарити і зруйнувати корупційну систему, яку я досі представляю", - підкреслив прокурор.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада