Сакварелідзе назвав справу "діамантових" внутрішнім Майданом у ГПУ

Справа "діамантових" прокурорів стала фактично "внутрішнім Майданом" в системі Генпрокуратури
Depo.Влада
2 березня 2016 13:33
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

За його словами, "це була унікальна операція".

"120 працівників, включаючи СБУ і наших працівників, одночасно працювало у цій справі...120 осіб оперів, слідчих, спецпідрозділ "Альфа" і так далі працювали так, що не було ні грама витоку інформації. Цим операція і була унікальна", - заявив Сакварелідзе.

Він розповів, що справа почалося зі звернення до нього депутата "Народного фронту" В'ячеслава Костянтиновського, який розповів йому про "наїзд" прокуратур на піскове підприємство.

"Це звичайний рекет з боку прокуратури... Мені надсилають відео. Я з цим відео пішов до першого заступника генпрокурора і показав. Я кажу: "Ось, я цю людину знаю, ось така ситуація". Він каже: "Та він бандит!". "Якщо він бандит, то людину треба посадити за бандитизм. Давайте розберемося в нашій частині: що наш слідчий робить з людьми у балаклавах на якомусь підприємстві?", - обурився заступник генпрокурора.

За словами Сакварелідзе, він звернувся за допомогою до голови СБУ Василя Грицака, і той прислав на цю справу Віктора Трепака.

"Президент був у курсі... Шокін тоді був в Америці, його оперували. Я кажу, що потрібні надійні люди. Він (Грицак – ред.) мені прислав Віктора Трепака і його хлопців", - розповів він.

За його словами, "до цього в прокуратурі не було такого прецеденту".

"Це внутрішній контраст прокуратури. Прокуратура сьогодні складається з двох частин. Народ вже знає, що не всі погані в прокуратурі, що є нормальні люди, які готові працювати.., і є інші люди, які заважають", - вважає Сакварелідзе.

"Вже з'явився контраст. В якомусь плані, це внутрішній Майдан в системі прокуратури. Ніхто в цій системі цього не робив", - додав він.

Нагадаємо, що  нещодавно Сакварелідзе заявив, що людей зі створеної ним внутрішньої інспекції в ГПУ, яка займалась і справою "діамантових прокурорів", можуть звільнити з ГПУ.

28 січня з'явилась інформація, що президент Порошенко уже підписав указ про відставку першого заступника голови СБУ Віктора Трепака.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада