Садовий не вірить у перемогу своєї партії

Не виключено, що 50-й номер списку партії «Самопоміч» Андрій Садовий опиниться у першій п'ятірці «Блоку Петра Порошенка»
Depo.Влада
9 вересня 2014 20:25
ФОТО: depo.ua
Садовий не вірить у перемогу своєї партії
Садовий не вірить у перемогу своєї партії

Сьогоднішній з'їзд партії «Самопоміч» проходив практично у засекреченому режимі: ніяких анонсів і акредитацій для журналістів. Проте, даний захід пролив світло на те, яким чином партія Садового розраховує потрапити у парламент.


Приєднався до партії «Самопоміч» політпроект Єгора Соболєва «Воля». Після розриву відносин із Юлією Тимошенко, про можливий союз з якою останнім часом багато говорили у партії, Соболєв ризикував взагалі пролетіти повз парламент. Але вчасно підвернувся Андрій Садовий, який виділив для «Волі» квоту у п'ять чоловік в першій тридцятці списку. Щоправда, сам Соболєв, котрий не дуже вірить у перемогу партії Садового, ще думає, чи йти йому під зарезервованим для неї №6. А інший лідер «Волі» Вікторія Сюмар взагалі не збирається балотуватися за списком «Самопомочі».

Як стало відомо ДеПо, і Соболєв, і Сюмар розраховують пройти за квотою Олександра Турчинова або в «Блок Петра Порошенка», або в «Народний фронт» залежно від того, у якому форматі будуть балотуватися Турчинов і Арсеній Яценюк. При цьому у Сюмар шанси на цій ниві набагато вищі, ніж у Соболєва. Ось чому він і зарезервував собі місце у партії Садового.

Крім самого Соболєва, в умовно прохідну частину списку також потрапить нинішній нардеп, «тушка», а нині член Ради партії «Воля» Юрій Дерев'янко, котрий чинно сидів на з'їзді «Самопомочі». Щоправда, склалося враження, що для самого Садового поява Єгора Соболєва та його команди, швидше, в тягар, ніж він реально розраховує на посилення партії політиками зі складною і неоднозначною біографією. Як би там не було, але жодного «волівця» у першій п'ятірці списку так і не виявилося.

Другим цікавим моментом стало рішення про проведення «праймеріз». Озвучений на з'їзді виборчий список Садовий назвав неостаточним. Мовляв, затверджувати його будуть в п'ятницю у зв'язку з тим, що партія буде реагувати на негативну інформацію про кандидатів з боку журналістів і громадськості. Однак про саму процедуру «праймеріз» Андрій Іванович промовчав.

В той же час, за словами джерел ДеПо в партії, така «відтяжка» була пов'язана з марною надією Садового дістати до себе в список главу батальйону «Донбас» Семена Семенченка, а також екс-міністра економіки Павла Шеремету. Однак, судячи з усього, його спроби не мали успіху: вже після з'їзду Семенченко і Шеремета заявили, що в «Самопоміч» не підуть.

Втім, частина батальйону «Донбас» все-таки опинилася в складі «Самопомочі»: друге місце в списку отримав командир групи інформаційної війни «Донбасу» Павло Кішкар, восьме - керівник благодійного фонду батальйону Наталія Веселова. Хід з «Донбасом» явно був розрахований на те, що добровольці додадуть Садовому електоральних вістів у центральній Україні на майбутніх виборах, яких, по суті, чисто львівській партії дуже не вистачає. Щоправда, наскільки це дасть результат без Семенченка - питання риторичне.

На з'їзді також були помічені політики «ющенківської» епохи. Наприклад, колишній перший віце-прем'єр уряду Юлії Тимошенко Іван Васюник. Щоправда, судячи з того, що у попередніх списках, озвучених на з'їзді, його прізвища не було зовсім - Івана Васильовича у партії особливо не чекають. У результаті, Васюник покинув з'їзд ще до його закінчення і був явно не в дусі. Подейкують, що його молодший брат - Ігор - зараз намагається домовитися з керівництвом «Блоку Петра Порошенка». Чи вдасться сімейству Васюників розкласти яйця у різні кошики, стане зрозуміло вже на цьому тижні...

Окрему квоту в списку «Самопомочі» отримала група «реаніматорів» - членів громадянської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», які завжди працювали з Садовим. Ідейний натхненник цієї групи - Ганна Гопко - отримала перше місце в списку. Крім неї, у першій десятці опинилося ще три людини з «реаніматорів».

Щоправда, під час з'їзду з першим номером «Самопомочі» трапився невеликий казус: перед виходом на сцену Гопко випадково впустила візитку. Кореспондент ДеПо вирішив її підняти. Виявилося, що це візитка однієї з будівельних компаній, що пропонує свої послуги у підборі земельних ділянок, проектуванні та будівництві будинків і дизайнерській роботі. Після з'їзду журналіст віддав візитку її власниці. Та, недобро подивившись, сказала: «Дякую»...