Садовий образився на обрання Кличка головою Асоціації міст

Під час обрання голови Асоціації міст України стався скандал, повязаний зі зміною статуту, що дозволила перемогти Віталію Кличку
Depo.Влада
23 січня 2016 16:44
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна", перед голосуванням за кандидатуру мера Києва Віталія Кличка на посаду голови Асоціації пролунала пропозиція розглянути також кандидатуру мера Львова Андрія Садового. Але голосування по його кандидатурі не послідувало.
Крім того, перед обранням голови Асоціації члени організації внесли зміни до її статуту.
Після обрання голови організації слово взяв Садовий.
"Коли колеги запропонували мою кандидатуру на посаду керівника Асоціації, ви навіть не винесли це питання на голосування. Те, що ми бачимо сьогодні тут, - це скоріше нагадує театр, а не збори Асоціації міст", - заявив мер Львова.
Він нагадав, що коли вибирали Юрія Вілкула головою Асоціації у 2012 році, на прохання адміністрації президента був змінений статут, тому що "він не мав права за чинним статутом бути обраним керівником Асоціації".
При цьому Садовий заявив: "Ми сьогодні знову міняємо статут. У статуті записано: головою Асоціації може бути обраний міський голова, у якого є більше 4-х років досвіду роботи на посаді міського голови. Ми змінюємо цю норму. Пишемо: (повинен бути) два рази обраний".
Як сказав Садовий журналістам, він з повагою ставиться до Кличка, проте розцінює процедуру виборів глави Асоціації міст України "як театр": "Це не були вибори, це був театр".
Він підкреслив, що сьогодні статут Асоціації "легітимно не змінювався".
За словами Садового, за подію сьогодні "соромно", адже "сильна державна влада спирається на сильну асоціацію органів місцевого самоврядування, а слабка державна влада хоче мати ручну асоціацію, і це трагедія для держави".

Раніше стало відомо, що Кличко очолив Асоціацію міст України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада