Садовий ліпить собі імідж силіконового мера

Єдине, що насправді може дати ІТ-компаніям мер Львова Садовий, - це моральна підтримка
Depo.Влада
24 вересня 2015 15:40
ФОТО: depo.ua
Садовий ліпить собі імідж силіконового мера
Садовий ліпить собі імідж силіконового мера

Львівський міський голова та за сумісництвом голова парламентської партії "Самопоміч" Андрій Садовий проголосив себе мало не рятівником української ІТ-індустрії він ненажерливого фіскального монстра української влади.

Вчора львівський мер закликав українські IT-компанії, які зазнають утисків з боку податкових та правоохоронних органів, переносити свій бізнес до Львова. "Враховуючи численні "маски-шоу" проти ІТ-фірм в українських містах запрошую всіх, кому страшно і некомфортно вести цей бізнес у себе, переїжджати до Львова", - написав Садовий у "Фейсбуці", гарантувавши ІТ-ішникам власну мерську "кришу". "І це не жарт", - додав мер Львова, підкреслюючи усю серйозність своїх намірів.

Все це було б просто чудово, і усі високотехнологічні українські компанії масової побігли до Львова, якби не було звичайною піарною балаканиною напередодні місцевих виборів.

Як відомо, в останні тижні українські ІТ-компанії почали активно скаржитися на утиски з боку податкових органів та правоохоронців. Більше того, багато хто просто тікає з країни, вивозячи активи як фінансові так і людські.

Причини такого явища досить прості: ІТ-ішникам не подобається податковий тиск, адже з нинішнього року були скасовані усі пільги, введені ще у 2012-му задля задля стимулювання розвитку галузі. Вони також бояться майбутньої податкової реформи, очікуючи збільшення цього самого тиску. А ще ІТ-ішники тікають від метівсько-податкового "бєспрєдєлу", адже після скасування пільг в офіси компаній все частіше почали навідуватися хлопці в масках та з обшуками.

Чи може в чомусь цьому практично допомогти ІТ-компаніям Садовий? Звісно може, але лише морально. Так, Садовий зусиллями своєї фракції може ініціювати зміни до Податкового кодексу, але зусиль однієї фракції для прийняття цих змін буде замало, до того ж це позбавляє ІТ-шників необхідності переїжджати до Львова.

Що ж стосується забезпечення до ІТ-компаній тепличних умов виключно в місті Садового, то тут мер цілком безсилий, адже йому не підпорядковуються ані правоохоронні органи, ані податкові. Отже, якщо силовики захочуть влаштувати в якійсь з львівських компаній "маски-шоу", то Садовий їх ніяк не зупинить, хіба публічно присоромить, що, як відомо, не дуже дієвий інструмент впливу на українських правоохоронців.

Більше того, Садовий навряд чи зможе забезпечити ІТ-компанії нерухомістю за пільговими цінами, адже оренда державного та комунального майна регламентується відповідним законом України, який передбачає певну оцінку об'єкта оренди за спеціальною методикою, яку визначає не місцева влада а Кабмін. Отже роздавання в оренду за безцінь комунальної нерухомості цілком може підпадати під певні статті кримінального кодексу.

Таким чином, єдине, чим може допомогти ІТ-шнікам Садовий - це доплачувати їм з власної кишені, на що багатодітний львівський мер наряд готовий підписатися. Тому, заклики Садового про його готовність рятувати ІТ-галузь потрібно сприймати виключно як спробу ліпити з себе прогресивного, високотехнологічного "силіконового" мера і ніяк більше.

 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.