Садовий буде змушений іти на поклін до Порошенка

Попри впевнену перемогу у столиці Галичини, "Самопомочі" доведеться шукати союзника у Львівський міськраді
Depo.Влада
25 жовтня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Садовий буде змушений іти на поклін до Порошенка
Садовий буде змушений іти на поклін до Порошенка

Садовий та його партія перемогли у Львові, але розслаблятися не варто. Так, згідно з оприлюдненим екзіт-полом за "Самопоміч"  на виборах до міськради проголосувала майже третина виборців (32,7%), "Свобода" набрала 11,8%, тоді як Блок Петра Порошенка – 10,6%. Окрім того, варто відзначити високий результат "Громадської позиції" Анатолія Гриценка, яка набрала 8,4%. Не в останню чергу цей результат відбувся за рахунок балотування у мери Львова від цієї політсили "вічного" кандидата Володимира Гірняка. Також на межі проходу до Львівської міськради опинився УКРОП, який попередньо має 6%. Замикає список потенційних переможців "Українська галицька партія" з 5,5%.

Якщо ж говорити про мерську кампанію, то Садовий трошки не дотягнув до перемоги в одному турі (48%). Друге місце – у "свободівця" Руслана Кошулинського з 14 пунктами. У даному випадку другий тур для Садового-мера стає формальністю.
Але виникає інше надважливе питання: з ким домовлятися "Самопомочі" для утворення більшості у Львівській міськраді? Явно не зі "Свободою", з якою у "Самопомічі" - давня і дуже серйозна ідіосинкразія. Фактично є єдиний варіант, який дозволить Садовому створити коаліцію, на яку він зможе спиратися – з "Солідарністю". Якщо меру Львова вдасться домовитися з Петром Порошенком – то все в нього буде "на мазі" - для будь-якого проекту вдасться знайти необхідну кількість голосів.

Теоретично існує варіант домовитися з "Громадською позицією" Анатолія Гриценка – ті явно будуть готові до плідної дискусії. Але цього може не вистачити для більшості. Також теоретично є "УКРОП" Коломойського, з яким у Садового є точки перетину, але їх прохід до міськради - на волосині.

Варто зауважити, що головною опозицією до Садового стане колишня партія влади у Львові – "Свобода", яка піднялася, в першу чергу, за рахунок постаті Руслана Кошулинського, який зберіг у Львові позитивне реноме, до того ж добровільно провоювавши на Донбасі цілий рік.

Фактично тепер Садовий вперше отримав шанс врешті-решт отримати реальну підтримку Львівської міськради, якої йому явно не вистачало раніше. Варто нагадати, що свого часу проект єдиного квитка, який Садовий планував запустити у Львові, розбився о небажання тодішньої "свободівської" більшості підтримувати цю ідею. Тепер у разі створення коаліції – вочевидь, з президентською силою – Садовий отримує всі карти в руки...

Більше новин політики читайте на Depo.Влада