Саакашвілі звинуватив Яценюка в підтримці корупції на митниці

Голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі звинуватив прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка в тому, що той підписав постанову, яка веде до поглиблення корупції на митниці
Depo.Влада
29 вересня 2015 08:23
ФОТО: depo.ua

Про це Саакашвілі написав у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Нова хвиля корупції під виглядом реформи. В черговий раз ДФС намагається провести псевдо-реформу замість встановлення чесних правил гри, що ще більше погіршує стан бізнесу. Проігнорувавши надії імпортерів на справедливі ціни розмитнення, прем'єр-міністр підписав постанову №724, згідно з якою усі товари тепер почали розмитнювати не по фактичній (згідно митного кодексу), а по заздалегідь визначеною ДФС, ціною. Сьогодні оформлення на всіх митницях паралізовано", - зазначив він.

За словами Саакашвілі, новий документ, підписаний Яценюком, дає можливість митникам самим визначати ціну на ввезені товари.

"Якщо, наприклад, імпортер купив деталі для свого машинобудівного заводу по реальному прозорому контракту за 100 000 доларів, а в митниці він не «свій» і в базі ДФС ці деталі коштують 500 000, то імпортер буде просто поставлений перед фактом", - відзначає екс-президент Грузії.

Саакашвілі наполягає, що визначення ціни за резервним методом не може відрізнятися між регіонами в 5 разів і пропонує "вже випробуваний міжнародним співтовариством підхід".

Відзначимо, Саакашвілі останнім часом часто критикує дії Кабміну, особливо в частині митної сфери. Яценюк у свою чергу відбивається від Саакашвілі.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua