Чи з'явиться "губернаторська тінь" Саакашвілі в партії МіС

Звільнився перший заступник Саакашвілі Жмак, який тягнув всю роботу. Це означає, що й Саакашвілі недовго затримається в Одесі
Depo.Влада
30 червня 2016 11:47
ФОТО: depo.ua
Чи з
Чи з'явиться "губернаторська тінь" Саакашвілі в партії МіС

В оточенні губернатора Михайла Саакашвілі залишається все менше людей, з якими він разом починав роботу на Одещині. Так, стало відомо, що перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Володимир Жмак після майже року роботи з Саакашвілі вирішив піти у відставку. "До побачення, Одесо! Пройшов рік, і пора повертатися додому. 1 липня - мій останній робочий день в ОДА", - пише Жмак.

Варто зазначити, що Жмак – сокурсник Саакашвілі і навіть розповідав в одному з інтерв’ю як у Києві відбивав нинішнього губернатора від КДБ за "антирадянщину". Втім, окрім Саакашвілі Жмак сокурсник і Петра Порошенка. З огляду на це, є підстави підозрювати, що Жмак був відкомандирований до Одеси за вказівкою Банкової.  Чия людина Жмак - Порошенка чи Саакшвілі - стане ясно, коли Саакашвілі остаточно оформить свою партію. І якщо там проявиться Жмак, то все ясно. 

Поки ж що звільнення Жмака свідчить про те, що і сам Саакашвілі потихеньку збирається у відставку. З одного боку, майже всі його заступники – Саша Боровик, Марія Гайдар, Володимир Жмак – вже позбавилися своїх посад. Поговорюють, що Жмак через відсутність Саакашвілі на робочому місці фактично тягнув всю роботу сам і в один "прекрасний" момент вирішив відійти убік.

Втім, з іншого боку, для Саакашвілі Одещина перетворилася на абсолютно другорядну тему. І тут якраз перейшов в активну фазу процес створення партії. Формально Саакашвілі до неї не входить, а очолюють її Давід Сакварелідзе та Віталій Касько. За деякими даними, вона називатиметься партія Миру та справедливості (МіС). Втім, в реальності, розповідають серед людей, які беруть участь у створенні політсили, без Саакашвілі не ухвалюється жодне важливе рішення.  

Враховуючи ці факти, відставка Жмака, скоріш за все, пришвидшить процес відставки самого Саакашвілі, який наразі нібито сидить в палатці на трасі Одеса-Рені, а фактично їздить по західним країнам та українським регіонам, і реально втратив можливість проводити хоч якісь реальні реформи в Одеській області.

Можна очікувати, що вже найближчим часом Саакашвілі вигадає собі красиву легенду з уходом з посади губернатора. Після чого зануриться у політичні ігри, в яких він – мастак…   

Більше новин політики читайте на Depo.Влада