Саакашвілі з підопічними стали головними лобістами сумнівних схем експорту металобрухту, - політолог

Замість того, щоб реально очолити реформаторські зміни в Одесі, команда Саакашвілі намагається вирішувати окремі бізнесові питання
Depo.Влада
19 травня 2016 16:33
ФОТО: depo.ua

"Зокрема, команда Саакашвілі намагається розблокувати експорт маталобрухту, який сьогодні є одним з найбільш криміналізованих видів бізнесу", – вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, передає depo.ua.

"Під час візиту прем’єр міністра Гройсмана до Одеської області, підлеглі Саакашвілі, всіма можливи способами проштовхували вивіз сумнівного металобрухту закордон.

Персональні вказівки давав – заступник Юлії Марушевської – Семен Кривоніс, намагаючись втягнути прем`єра у незаконний тиск на суддів з метою якнайшвидшого вирішення металобрухтового питання", – додає експерт.

"А факт того, що уже навіть були заготовлені слайди для презентації, говорить про те, що ситуація не спонтанна, а більш того – спланована. До того ж нового і перспективного прем’єра підштовхують до застосування телефонного права і на автократичні рішення. Саакашвілі із підопічними стали головними лобістами сумнівних схем експорту маталобрухту",  – вважає Карасьов.

Нагадаємо, що через рекордні обсяги вивезення металобрухту з країни, Україна втрачає частину робочих місць і надходжень до бюджету від діяльності металургійної галузі.

21 квітня 2016 року Верховна Рада схвалила закон про підвищення експортного мита на металобрухт на рівні 30 євро за тонну. Але 14 травня президент України Петро Порошенко наклав вето на цей закон та пропонує сокротити термін мораторію до 1ого року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада