Саакашвілі виграв перший раунд у Коломойського

Словесна перепалка між Михайлом Саакашвілі та головою Державіаслужби Денисом Антонюком завершилася відставкою останнього. Якщо так піде далі, Саакашвілі зможе звільняти навіть міністрів
Depo.Влада
3 липня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі виграв перший раунд у Коломойського
Саакашвілі виграв перший раунд у Коломойського

Раніше depo.ua вже писав про те, що Михаїл Саакашвілі є скоріш не губернатором, а диктатором Одеської області. Втім, як показали останні події, можна говорити про те, що Порошенко вирішив зробити з екс-президента Грузії "джокера" всеукраїнського масштабу. Адже окрім чисток у Одеській області виявилося, що слово Саакашавілі має таку вагу, що дозволяє звільняти чиновників у інших регіонах і навіть керівників центральних органів влади.

Першою ластівкою стала історія тижневої давнини зі звільненням прокурора Івано-Франківської області Ігоря Настасяка. Настасяк вступив у заочну полеміку з Саакашвілі після того, як губернатор публічно відчитав місцевих прокурорів за "кришування бандитизму". Настасяк заявив, що не дозволив би губернатору публічну "прочуханку" обласного прокурора, і повідомив, що голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук "перед тим, як зробити щось різке", дзвонить йому і радиться.

Саакашвілі жорстко осадив Настяка, попросивши Генпрокуратуру оцінити висловлювання прокурора. "Шановна Генеральна прокуратура, і багато ще у вас в прокуратурі таких недалеких "розумників"? І після цього вони будуть морочити голову, що загальний нагляд скасований і одночасно хизуватися, що губернатор з ними радиться. Треба б жителям Івано-Франківська нагадати цьому пережитку минулого, що ми живемо в пост-майданівській Україні, де губернатори повинні рівнятися на народ, а не на прокурорів", - написав він у "Фейсбуці". Реакція Шокіна була блискавичною - Настяк був швидко відправлений у відставку.

Днями відбулася ще одна показова історія. У ЗМІ широко розійшлося відео з суперечкою між Саакашвілі та головою Державіаслужби Денисом Антонюком. На засіданні Державіа Саакашвілі звинуватив Антонюка, якого давно пов'язують з Ігорем Коломойським і який багато років керував компанією "Міжнародні Авіалінії України", пов'язаною з дніпропетровським олігархом, у тому, що він обслуговує олігархічні інтереси монополіста авіаринку. "Мене цікавить, щоб люди літали туди і назад дешевше. Там, де одна компанія отримує всі рейси, люди дешевше літати не можуть. Ви своїм рішення призвели до того, що в Одесу прилетить в два-три рази менше туристів", - заявив Саакашвілі, запитавши про те, якою є зарплата у Антонюка. Голова Державіа повідомив, що отримує 5,5 тисячі гривень.

"І ви живете на цю зарплату? Скільки квитків в Одесу ви можете купити на ці 5,5 тисячі? Чи ви нікуди не літаєте і їздите на Запорожці? Не повірю", - заявив Саакашвілі.

На це Антонюк запропонував Саакашвілі "припинити трьоп". "Я від людини, яка щойно продала свою держслужбу олігархічному інтересу, не потерплю звинувачень у тому, що я тріпаюсь", - прокричав Саакашвілі... За кілька днів Кабінет міністрів відправив Антонюка відпочивати, відсторонивши його від займаної посади.

Як бачимо "диктаторські повноваження" екс-президента Грузії поширюються далеко за межі ввіреної йому області. І поки так чи інакше зачіпають колишнього всесильного губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського. Адже Івано-Франківська область - регіон, де Ігорь Валерійович має важливі активи, і звільнення тамтешнього прокурора не може не зачіпати інтереси мільярдера. 

Отже з одного боку Саакашвілі нарощує собі рейтинг політика всеукраїнського виміру, з іншого дає "стусанів" Коломойському. Якщо так піде і далі, скоро можна очікувати, що Саакашвілі почне знімати з посад міністрів. Власне, Саакашвілі вже зробив перший крок в цьому напрямку: саме після поради одеського губернатора міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі заявив, що подає у відставку.