Саакашвілі та Труханов домовилися про "зраду" до Євробачення

Схоже, конфлікт між губернатором Одещини Михайлом Саакашвілі та мером Одеси Геннадієм Трухановим вичерпався. Політики вирішили попіаритися на Євробаченні разом
Саакашвілі та Труханов домовилися про "зраду" до Євробачення
Саакашвілі та Труханов домовилися про "зраду" до Євробачення

Уже сьогодні Одеса може отримати право на проведення "Євробачення-2017". Як писав Depo.ua, офіційне рішення Міністерства культури варто очікувати вже сьогодні. Цікаво, що здавалося б, непримиренні вороги, одеські губернатор Михайло Саакашвілі і мер Геннадій Труханов у зв’язку з цим 28 серпня навіть виступили разом заради проведення Євробачення саме в Одесі. Фактично уклавши ситуативний союз.

Тут варто зазначити, що конфлікт між Трухановим та Саакашвілі тягнеться ледь не з призначення останнього на посаду губернатора Одещини. Апогеєм конфлікту стали місцеві вибори восени минулого року, коли за посаду мера Одеси з Геннадієм Трухановим зчепився тодішній перший заступник голови Одеської ОДА Саша Боровик. Втім, перемогти йому не вдалося. Втім, боротьба за вплив тривала й надалі.

Але схоже, сторони знайшли спільні точки дотику. Власне їхня спільна прес-конференція 28 серпня, яка була присвячена майбутньому оголошенню місця проведення конкурсу "Євробачення - 2017" стала першим сигналом до примирення. Ще за кілька днів – 31 серпня, було прибрано наметове містечко біля будівлею Одеської міськради. Варто нагадати, що місцеві жителі посилилися у цьому містечку, вимагаючи відставки Труханова і прозорі вибори нового градоначальника.

Поговорюють, що об’єднала Саакашвілі та Труханова і тема зонінгу Одеси. А тут ще й Євробачення, яке пройде у травні наступного року. Вочевидь, обидва політики зрозуміли, що тут піару вистачить на двох, а тому краще не штовхатися, відбираючи один у одного лаври переможця, а скооперуватися.

Чому Саакашвілі вирішив піти на такий абсолютно неприродній для себе союз? На це є низка причин. По-перше, через його постійну конфронтацію з місцевими елітами він протягом майже півторарічного перебування у Південній Пальмірі лише втрачав. Постійні конфлікти не давали змогу зачепитися в регіоні, до того ж особливих позитивних зрушень він продемонструвати так і не зміг. До того ж відомий одеський забудовник сирійського походження Аднан Ківан, з яким має стосунки Саакашвілі, втрапив в серйозний скандал, коли збудував на землі Міноборони житло, видавши військовим лише 7 квартир.

По-друге, грузинська команда чудова бачить, що перевиборами у Верховній Раді зараз не пахне, а отже грюкати дверима і йти з Одеської області нема жодного сенсу. Простіше домовитися з тим же Трухановим і зберегти за собою яку-ніяку, але владну вертикаль у регіоні. І щонайголовніше - піар-майданчик.

Авжеж, оголошення союзу Саакашвілі з Трухановим – це "зрада" для місцевої проукраїнської частини суспільства, яка завжди вкрай негативно ставилася до чинного мера Одеси. Тому ця історія гарантовано призведе до серйозного електорального удару по Саакашвілі. Втім, у команді губернатора, схоже, міряють ситуацію не по єдиній Одесі. Гра йде всеукраїнського масштабу, і тут у Саакашвілі нема союзників – у нього є довготривалі інтереси…Щоправда все це може розвалитися, якщо Євробачення таки не віддадуть Одесі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада