Саакашвілі та Труханов домовилися про "зраду" до Євробачення

Схоже, конфлікт між губернатором Одещини Михайлом Саакашвілі та мером Одеси Геннадієм Трухановим вичерпався. Політики вирішили попіаритися на Євробаченні разом
Depo.Влада
5 вересня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі та Труханов домовилися про "зраду" до Євробачення
Саакашвілі та Труханов домовилися про "зраду" до Євробачення

Уже сьогодні Одеса може отримати право на проведення "Євробачення-2017". Як писав Depo.ua, офіційне рішення Міністерства культури варто очікувати вже сьогодні. Цікаво, що здавалося б, непримиренні вороги, одеські губернатор Михайло Саакашвілі і мер Геннадій Труханов у зв’язку з цим 28 серпня навіть виступили разом заради проведення Євробачення саме в Одесі. Фактично уклавши ситуативний союз.

Тут варто зазначити, що конфлікт між Трухановим та Саакашвілі тягнеться ледь не з призначення останнього на посаду губернатора Одещини. Апогеєм конфлікту стали місцеві вибори восени минулого року, коли за посаду мера Одеси з Геннадієм Трухановим зчепився тодішній перший заступник голови Одеської ОДА Саша Боровик. Втім, перемогти йому не вдалося. Втім, боротьба за вплив тривала й надалі.

Але схоже, сторони знайшли спільні точки дотику. Власне їхня спільна прес-конференція 28 серпня, яка була присвячена майбутньому оголошенню місця проведення конкурсу "Євробачення - 2017" стала першим сигналом до примирення. Ще за кілька днів – 31 серпня, було прибрано наметове містечко біля будівлею Одеської міськради. Варто нагадати, що місцеві жителі посилилися у цьому містечку, вимагаючи відставки Труханова і прозорі вибори нового градоначальника.

Поговорюють, що об’єднала Саакашвілі та Труханова і тема зонінгу Одеси. А тут ще й Євробачення, яке пройде у травні наступного року. Вочевидь, обидва політики зрозуміли, що тут піару вистачить на двох, а тому краще не штовхатися, відбираючи один у одного лаври переможця, а скооперуватися.

Чому Саакашвілі вирішив піти на такий абсолютно неприродній для себе союз? На це є низка причин. По-перше, через його постійну конфронтацію з місцевими елітами він протягом майже півторарічного перебування у Південній Пальмірі лише втрачав. Постійні конфлікти не давали змогу зачепитися в регіоні, до того ж особливих позитивних зрушень він продемонструвати так і не зміг. До того ж відомий одеський забудовник сирійського походження Аднан Ківан, з яким має стосунки Саакашвілі, втрапив в серйозний скандал, коли збудував на землі Міноборони житло, видавши військовим лише 7 квартир.

По-друге, грузинська команда чудова бачить, що перевиборами у Верховній Раді зараз не пахне, а отже грюкати дверима і йти з Одеської області нема жодного сенсу. Простіше домовитися з тим же Трухановим і зберегти за собою яку-ніяку, але владну вертикаль у регіоні. І щонайголовніше - піар-майданчик.

Авжеж, оголошення союзу Саакашвілі з Трухановим – це "зрада" для місцевої проукраїнської частини суспільства, яка завжди вкрай негативно ставилася до чинного мера Одеси. Тому ця історія гарантовано призведе до серйозного електорального удару по Саакашвілі. Втім, у команді губернатора, схоже, міряють ситуацію не по єдиній Одесі. Гра йде всеукраїнського масштабу, і тут у Саакашвілі нема союзників – у нього є довготривалі інтереси…Щоправда все це може розвалитися, якщо Євробачення таки не віддадуть Одесі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада