Саакашвілі розповів, як Бальцерович відбілює корупцію

Нещодавно призначений співголова групи стратегічних радників по підтримці реформ в Україні Лєшек Бальцерович є найманим відбілювачем корумпованих режимів
Depo.Влада
28 травня 2016 10:02
ФОТО: depo.ua

Такою думкою в ефірі програми "Шустер LIVE" поділився голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі, передає depo.ua із посиланням на "Гордон".

"Я знаю Бальцеровича особисто. Коли уряд Едуарда Шеварнадзе повністю загрузла в корупції, коли все було дуже схоже на те, що відбувається зараз в Україні, тоді американці найняли за великі гроші Лешека Бальцеровича, щоб він прибув і давав поради Шеварнадзе. Він приїхав і всіляко виправдовував, відбілював всю корупцію, яка тоді була в Грузії. І він тоді не підтримав нас, молодих реформаторів, які всіляко намагалися щось змінити. Це найманий відбілювач корумпованих режимів", – заявив Саакашвілі.

На думку політика, Бальцерович втрачає таким чином свою репутацію.

"Я думаю, що він просто по найму гробить свою репутацію, яка дійсно заслужена. З нафталіну польської політики діставати людей, щоб вони вибілювали те, що неможливо відбілити, – недостойний підхід", – вважає Саакашвілі.

Замість них, на думку політика, потрібно довіритися молодим українським реформаторам.

Він також відповів на слова Бальцеровича, який заявив, що критика уряду з боку Саакашвілі нагадує йому "практику радянських часів".

"У Радянському Союзі, уряд критикували? У мого друга-поляка пам'ять відбило", – сказав керівник Одеської області.

Нагадаємо, Бальцерович обіймав посаду віце-прем'єра та міністра фінансів в кількох урядах Польщі, також очолював економічний комітет при Раді міністрів Польщі, був головою Національного банку Польщі. У 2000-2002 роках Бальцерович був також радником президента Грузії Едуарда Шеварднадзе з економічних питань.

22 квітня стало відомо, що Бальцерович разом з екс-міністром фінансів та екс-віце-прем'єром Словаччини Іваном Міклошем очолив групи стратегічних радників по підтримці реформ в Україні.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада