Саакашвілі розказав про перші кроки реформування на Одещині

Глава Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі розповів про майбутні реформи і ті, які вже проводяться в області
Depo.Влада
19 червня 2015 11:08
ФОТО: depo.ua

Про це він розказав в інтерв'ю виданню Цензор.НЕТ, передає depo.ua.

"Посольство США готове виділити кошти для формування фонду, який розроблятиме програму реформ у ключових галузях - в реєстраційній службі, в інших критично важливих сферах. В Одеській області буде зроблена реєстраційна служба як у Грузії. Ніяких хабарів, і хвилини на оформлення", - заявив Саакашвілі.

Зокрема, він заявив, що займається питанням створення фонду, який буде виплачувати премії компетентним державним службовцям.

"Відразу після призначення Лорткіпанідзе (очільником обласного МВС, - ред.) ввечері прийшла людина, яка подала заяву, що викладач одного з вузів вимагає хабар за вступ. Вранці цю людину заарештували. В обласному управлінні УВС вишикувалася черга заявників. З управління міліції зняли охорону з автоматами. Міліція повинна сама себе захищати - автоматники потрібні для захисту беззбройних громадян, а охороняти озброєних міліціонерів не має сенсу", - розповідає голова ОДА про нововведення.

За його словами, також був знятий блок-пост міліції на в'їзді в Одесу. "Це погана тактика зустрічати туристів зі зброєю. Цей блок-пост вже давно не був корисний, і тільки займався вимаганням хабарів у водіїв фур. Лорткіпанідзе почав роботу зі звільнення ряду ключових працівників, щодо яких були підстави сумніватися у порядності та компетентності. І ці звільнення будуть не останніми. Є порядні співробітники, а є ті, хто несе відповідальність за жалюгідний стан справ і за недовіру громадян до влади", - заявив Сааашвілі.

Також він повідомив, що у середу провів весь день в поїздці у Татарбунари на звичайному рейсовому автобусі: "Це виявилося відмінним способом з'ясувати всю інформацію про стан справ безпосередньо у пасажирів, і на собі відчути, що таке обласна інфраструктура".

"Дороги з Одеси до Рені взагалі немає. Я бачив чудові пляжі Одеської області, сільське господарство, людей, які хочуть працювати, але взагалі не побачив інфраструктури. Без доріг не можна підняти економіку! Ми повинні будувати дороги не тому, що це красиво, а тому, що дороги - це нерв економіки. В Одеській області дороги знищені. Я буду викликати обласний "Автодор", будемо розбиратися. Вони зараз почали подекуди ямковий ремонт, але люди називають це профанацією. Вбиту дорогу лопатою асфальту не виправиш", - заявив Саакашвілі.