Саакашвілі призначений не губернатором, а диктатором Одеси

Михайло Саакашвілі уже дав зрозуміти всім одеситам – у Південній Пальмірі він не губернатор, а диктатор
Depo.Влада
17 червня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі призначений не губернатором, а диктатором Одеси
Саакашвілі призначений не губернатором, а диктатором Одеси

Минуло лише півмісяці з моменту призначення Саакашвілі губернатором Одещини. З самого початку було зрозуміло, що екс-президент Грузії – це не рядовий губернатор, призначений Порошенком, але останні дії Міхеїла Ніклозовича чітко показали, що він отримав від глави держави повний карт-бланш та майже необмежену владу на одеських теренах.

Перше, що зробив Саакашвілі на новій посаді, це пішов в народ (на ринок та в громадський транспорт) аби причарувати простих одеситів. І здається, поки це в нього виходить, адже харизми Саакашвілі не позичати.

Потім Саакашвілі поставив на ключові посади головного міліціонера та прокурора області своїх людей - Георгія Лордкіпанідзе та Зураба Адеішвілі. Перший вчора офіційно отримав повноваження, другий поки на черзі. Не складно зрозуміти, що ці двоє підпорядковуватимуться Шокіну з Аваковим лише формально.

І одразу ж після офіційного представлення Лордкіпанідзе в якості очільника Одеського управління МВС Саакашвілі влаштував справжній "рознос" місцевим прокурорам, прямо звинувативши їх в рекеті та чітко пояснивши, що всі вони опиняться у тюрмі, якщо ситуація не мінятиметься.

І хоча поки що це лише слова, але й вони говорять багато про що. Жоден український губернатор ні нинішній ні колишній, навіть Ігор Коломойський у себе на Дніпропетровщині чи його протеже Ігор Палиця на Одещині, не могли собі дозволити так говорити з силовиками. Цілком очевидно, що отриманий Саакашвілі кард-бланш дозволяє йому в роботі з місцевими правоохоронцями не озиратися ані на Авакова, ані на Шокіна. І це здається цілком виправдано, якщо завдання побороти корупцію та контрабанду поставлене всерйоз. До того ж поведінка самих прокурорів під час публічної екзекуції з боку Саакашвілі була доволі показовою – ніхто з них навіть не спробував заперечувати слова Саакашвілі про тотальне хабарництво в правоохоронних органах, а деякі навіть кивали головами.

Крім того, як і передбачав depo.ua, Саакашвілі взявся за вирішення футбольних проблем Одеси, вирішивши питання про проведення у Південній Пальмірі матчу за суперкубок України. І це при тому, що в минулому чемпіонаті "Чорноморець" не проводив матчі на рідному стадіоні через загрозу терактів. Саакашвілі пообіцяв виправити і ситуацію з домашньою ареною "Чорноморця". На подібне, попри всі свої успіхи, Палиця не наважувався.

Звісно, Саакашвілі свою діяльність в Одесі тільки починає, і багато про що говорити зарано, але уже зараз зрозуміло, що єдиний, кому звітуватиме екс-президент Грузії – це президент Порошенко. Поки диктаторські функції Саакашвілі сприймаються, швидше, в позитивному давньоримському значенні цього слова. Як відомо, в часи скрути римський народ практикував надання необмежених повноважень одній особі на обмежений термін. Але, подібні повноваження Саакашвілі несуть і певні ризики. Звісно, не можна виключати можливості зловживань як з боку самого Саакашвілі, так і його людей, але це, будемо сподіватися, ризик лише гіпотетичний. Інша справа, що в разі успішної політики Саакашвілі на Одещині, всі українські політики вищого штибу, в тому числі і Порошенко, виглядатимуть на тлі грузинського "диктатора" дещо блідо і невиразно, а може спонукати український бомонд як до чесного конкурування, так і до інтриг з метою дискредитувати Саакашвілі.