Саакашвілі порівняв успіхи грузинських реформ з провалами Яценюка

Голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі відповів на критику Арсенія Яценюка щодо результатів грузинських реформ
Depo.Влада
4 листопада 2015 14:16
ФОТО: depo.ua

Відповіль голові українського уряду Саакашвілі опублікував на «Фейсбуці», передає depo.ua.

"Оскільки прем'єр критикував мене і грузинські реформи відкрито, я б хотів навести деякі порівняльні факти з реформ у Грузії. При моєму правлінні в Грузії, економіка навіть в умовах війни та геополітичної напруженості, більшу частину часу показувала зростання двозначними цифрами, а українська економіка, на превеликий жаль, останні два роки катастрофічно падає", - заявив він.

За словами Саакашвілі, при ньому в Грузії рівень тіньової економіки скоротився з 60 до 5%, а в українській зріс з 32 до 48%. Грузія піднялася в рейтингу Світового банку, за простотою ведення бізнесу на 8 місце, а Україна поки лишається тільки на 72.

"При мені, рейтинг сприйняття корупції серед бізнес суб'єктів скоротився з 80 до 2%, а в Україні, останнім часом збільшився до 80 %. Україна, на мій превеликий жаль, опустилася до рівня найгірших африканських показників", - пише голова Одеської ОДА.

"А тепер я хочу повернутися до недозволеного, з моєї точки зору, прийому, який застосував прем'єр, сказавши, що я не можу повернутися до Грузії. Це удар нижче пояса, особливо від керівника постмайданівського уряду, який прийшов до влади внаслідок протестів проти репресій промосковської влади Януковича. Коли ми з Арсенієм Петровичем разом стояли на Майдані, думаю, навряд чи тоді у нього виникало це питання", - сказав Саакашвілі.

Він відзначив, що у Грузії, так як і при колишній владі у Києві, прийшли про-московські клани.

"Їх перебування при владі тимчасове, і тому у мене дуже чітке ставлення до олігархів (про яких у тому ж інтерв'ю, до речі, прем'єр дуже привітно відзивається), особливо до олігархів з московськими зв'язками, і до речі, про моє повернення кудись. Я зараз перебуваю у своїй країні - в Україні, і є гордим власником українського паспорта, який я прийняв з рук президента Порошенка", - додав він.

Нагадаємо, раніше Яценюк дорікнув Саакашвілі за його виїзд з Грузії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада