Саакашвілі підтвердив, що побореться за посаду глави Антикорупційного бюро

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі планує взяти участь у конкурсі на заміщення посади директора Національного антикорупційного бюро України
Depo.Влада
2 лютого 2015 13:11
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі підтвердив, що побореться за посаду глави Антикорупційного бюро
Саакашвілі підтвердив, що побореться за посаду глави Антикорупційного бюро

Відповідну інформацію він підтвердив в інтерв'ю сайту «Цензор».

Саакашвілі заявив, що його програма дій буде заснована на грузинському досвіді. Крім того, Саакашвілі має намір, перш за все, вирішувати питання боротьби з поверненням в Україну заарештованих за кордоном активів сім'ї та друзів Януковича.

Нагадаємо, ще одним претендентом на посаду директора Національного антикорупційного бюро називають колишнього федерального прокурора, помічника прокурора США Богдана Витвицького, українця за походженням.

Конкурсна комісія, яка повинна представити президенту Петру Порошенку трьох потенційних кандидатів на посаду глави АКБ, проведе засідання 5-6 лютого. Одного з них президент внесе на затвердження Верховній Раді. Якщо депутати відхилять цю кандидатуру, президент запропонує когось із решти двох, і так далі.

Як повідомляв  depo.ua, в середині січня в Україні стартував конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро.

Нагадаємо, наприкінці липня 2014 року генпрокуратура Грузії прийняла постанову про притягнення Михайла Саакашвілі до  кримінальної відповідальності за перевищення службових повноважень. Його звинувачують у дачі наказу, на підставі якого влада жорстко розправилися в Тбілісі з демонстрантами в листопаді 2007 року.

Також Михайлу Саакашвілі пред'явлено звинувачення в розтраті державний коштів у розмірі понад 5 мільйонів доларів. Разом з ним звинувачується також колишній начальник служби держохорони Грузії Темур Джанашия.

Головна прокуратура Грузії також висунула колишньому президенту країни звинувачення в тому, що він на бюджетні кошти придбав вісім костюмів і кашемірове пальто для особистого користування.

Крім того, Саакашвілі інкримінують розтрату бюджетних коштів на косметичні процедури для себе і своєї сім'ї. За даними слідства, екс-президент витратив близько 220 тисяч доларів на епіляцію, а також ін'єкції ботокса.