Саакашвілі піде "по-русскі": прощатиметься, але не йтиме

Історія з переходом команди Саакашвілі в опозицію, схоже, свідомо затягується самою грузинською командою
Depo.Влада
21 квітня 2016 11:15
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі піде "по-русскі": прощатиметься, але не йтиме
Саакашвілі піде "по-русскі": прощатиметься, але не йтиме

У Саакашвілі продовжують балансувати на межі опозиції, поки що зберігаючи крісла на Одещині та деяких центральних органах виконавчої влади. Втім, це не заважає їм проводити словесні наскоки, позиціонуючи себе як опозиція. Коротше кажучи, Саакашвілі зараз поводиться себе як Тимошенко в останні тижні перебування в коаліції: формально він не йде з влади, а фактично усіляко на публіці грає проти влади.

От і зараз в.о. заступника голови Одеської ОДА Саша Боровик знову почав погрожувати тим, що вже найближчим часом подасть у відставку. "Якби президент дійсно хотів нас підтримати, у нього було багато можливостей зробити це. А зараз асоціюватися з президентом, який сам замішаний в офшорах, не дає робити реформи, я не хочу", – сказав він. За словами Боровика, він збирається оголосити про це рішення протягом тижня. "Один тиждень. Це довго не буде. Я відчуваю себе в опозиції до президента, до його влади, до його вертикалі, до його команди. І критикувати їх дуже важко, коли ти сам у вертикалі. Ще й якийсь наказ про заборону критики держслужбовцями прийняли..." – заявив Боровик. Навіщо заступнику Саакашвілі ще тиждень у владі – незрозуміло. Ніби за цей час всі претензії у нього розсмокчуться…

Втім, в той же день Боровик в ефірі одного з телеканалів вже не був настільки категоричним, заявивши, що грузинська команда готова залишатися на своїх посадах у разі проведення кадрових змін у СБУ. Власне у всій цій метушні "уходжу-не уходжу" й криється головна проблема команди Саакашвілі: піти з займаних посад означає втратити єдиний реальний інформаційний майданчик. Так, зараз люди з оточення одеського губернатора активно ходять на ефіри, маючи мало не пріоритетне право на виступи у низки телеканалів як-то "NewsOne", "112" та у Шустера. Втім, це – лише невелика частина інформполя. І все може змінитися, коли Саакашвілі піде в опозицію.    

Тим паче, вже зараз можна констатувати, що Антикорупційні форуми, на які робив акцент Саакашвілі разом з "єврооптимістами", явно заглохли. А нових проривних ідей у них більше нема.

Тому заява Боровика про ухід в опозицію протягом тижня може затягнутися, або взагалі не відбутися. Тим паче, що людям Саакашвілі швидко згадають, що вони так і не стали реформаторами. Ситуація в Одеській області – тому яскраве підтвердження. Нещодавня історія зі збитою у Києві на смерть жінкою поліцейським патрулем та брехня про те, що поліцейські не винні, серйозно вдарила по реноме реформи правоохоронних органів, якою займалися Ека Згуладзе та Хатія Деконеідзе. Якщо додати до цього історію з ганебною поведінкою поліції, яка захищала "тітушок" під час акцій протесту в столиці на скандальній забудові на вулиці Здолбунівська, то ситуація з грузинськими реформами взагалі видається провальною.    

Тому зараз вся команда Саакашвілі опинилася у розніжці, коли будь-який сценарій – заспокоїтися та тихенько залишатися у владі, чи зі скандалом йти в опозицію – буде мати лише негативні наслідки. Тому й було обрано гібридний сценарій. Наскільки довго вдасться команді "реформаторів" перебувати в цьому стані? У Києві, схоже, вже наїлися поведінкою Саакашвілі та його людей. Тому до розв’язки у цій грузинській "Санта-Барбарі" залишилося недовго…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада