Саакашвілі: Керівництво ГПУ саботує іспити для прокурорів

Голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі заявив, що частина керівництва ГПУ намагається спустити на гальмах систему іспитів для прокурорів
Depo.Влада
12 серпня 2015 21:38
ФОТО: depo.ua

Про це Саакашвілі написав у своєму "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Частина керівництва Генеральної Прокуратури України намагається пустити на гальмах систему незалежних іспитів, за допомогою яких повинні були бути призначені нові прокурори (керівники та заступники новостворених місцевих прокуратур), і які дуже чекає українське суспільство", - заявив Саакашвілі.

Так губернатор Одеської області відреагував на сьогоднішню заяву ГПУ про те, що автори тестових завдань для відбору прокурорів вибиралися непрозоро.

"Все це прямо суперечить президентській програмі реформ і являє собою плювок в обличчя українському суспільству. Сподіваюся, Генеральний прокурор стримає слово і не допустить зриву іспитів, інакше боюся, що замість Євросоюзу, любителям кумівства, засевшим в різних прокуратурах, ці іспити влаштує все суспільство, і це буде набагато більш болючий процес", - зазначив Саакашвілі.

"Першого заступника генерального прокурора викрили в брехні", - додав він пізніше з посиланням на висновок посольства США, що тести відповідають міжнародним стандартам.

Нагадаємо, сьогодні виконувач обов'язків генерального прокурора України Юрій Севрук повідомив, що тести на проведення конкурсу щодо заміщення посад прокурорів місцевих прокуратур мають бути доопрацьовані до 25 серпня і за два тижні після опублікування їх на сайті має відбутись безпосередньо тестування.

Севрук повідомив, що виконавці підготовки тестових завдань відбиралися не прозоро, а на підставі лише "усних домовленостей", їхній фаховий рівень не відомий.

В посольстві США відзначили, що тести на проведення конкурсу щодо заміщення посад прокурорів місцевих прокуратур відповідають міжнародним стандартам.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua