Саакашвілі та його людям закидають кримінал за 4 статтями

Екс-голова Одеської ОДА і його прибічники, які перетнули держкордон України без реєстрації, порушили чотири статті кримінального кодексу

Про це на брифінгу повідомив речник глави МВС Артем Шевченко, передає Depo.ua.

"Подіям надана кваліфікація за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Це частина 1 ст. 332 – незаконне переправляння через держкордон, ч. 2 ст. 342 – опір представнику держвлади, ч. 4 ст. 345 – погрози насильством представнику держвлади, ст. 243 – групове порушення громадського порядку", - констатував Шевченко.

За його словами, також складено 15 адміністративних протоколів в за статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за – незаконний перетин кордону. Серед підозрюваних, крім Саакашвілі, є 10 іноземців.

Нагадаємо, що увечері 10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі та його прихильники штурмом взяли український кордон у пропускному пункті "Шегині". Під час цього інциденту, за офіційними даними, 12 бійців Національної поліції та 5 працівників Держприкордонслужби дістали тілесні ушкодження. Цей факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що організатори прориву Саакашвілі будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Згодом президент Петро Порошенко назвав злочином перехід Саакашвілі державного кордону.

Сам Саакашвілі запевняє, що ані він, ані його прихильники не порушували закон і звинувачує у злочинах президента України Петра Порошенка.

12 вересня Саакашвілі підписав підозру у незаконному перетині кордону зі своїми зауваженнями.

Довідка. Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme