Саакашвілі і 2 тисячі некерованих бійців

Антикорупційний форум – це поки прекрасна картинка і заявка на партію, де місце під сонцем отримає один відсоток від тих, хто вчора проривався на цей з’їзд
Depo.Влада
24 грудня 2015 08:51
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі і 2 тисячі некерованих бійців
Саакашвілі і 2 тисячі некерованих бійців

Після цього форуму можна зробити кілька висновників:

1. Міхо створив команду попутників, які можуть стати або його квотою в іншій партії, або самі створять партію. Але треба чітко розуміти – це буде малокерована партія за інтересами. При всій повазі – Лещенко, Гацько і Саакашвілі – це всього лише попутники, кожен з яких має свій інтерес.

2. Формат форуму, який передбачає, що робота купи активістів відразу зачислятиметься в скарбничку Саакашвілі несе величезні ризики. Це формат неконтрольованого мережевого маркетинга, який неможливо якісно модерувати (поки неясно хто стане модератором взагалі). Ну нема ні в кого із учасників форуму вплива на свого сусіда. І тому, звичайно ж зараз буде маса скандалів, переважно локальних. Але такий формат, звичайно ж дозволить кілька місяців бути в головному тренді інформпростору. Цей проект – масштабний мережевий маркетинг, який дозволить організувати енергію “добровольців майдану”. Але він в свою чергу породить масу незадоволених, які вважатимуть, що їх позиція не почута. Прроте він дозволяє Саакашвілі нічого нікому не бути винним. Це ж волонтерство, а не партія.

3. Головний ворог визначено. І він – не корупція, а Яценюк і Коломойський. Корупція – це просто красиве слово.

4. Саакашвілі явно перегнув палку з символами. Говорити, що зараз гірше ніж за Януковича і починати хрестовий похід проти Яценюка з вулиці Героїв небесної сотні – це явний перебір. Найгірше до чого воно призведе – це до спроб почати приватизовувати Майдан. При чому, за іронією долі, половина лідерів антикорупційного форуму Майдан бачили переважно з картинки телевізовра.

5. Стратегія наступних місяців визначена. 10 топ-спікерів будуть їздити по країні і говорити про корупцію і необхідність змінювати Шокіна, наступника Шокіна і наступника наступника Шокіна. Головне питання, як до цього поставляться інші штатні борці з корупцією. Простіше кажучи, у нас виникає вороже конкурентне середовище борців з з корупцією. І боротьба з корупцією перетвориться на системну війну компроматів. Головне питання, кому більше захочуть повірити люди: Лещенку, який воює з Мартиненком чи, наприклад Соболєву, який буде воювати з кимось іншим. І до зміни управлінської системи держави, яка є причиною корупції – це не має жодного відношення, хоча й дозволить Саакашвілі зібрати не менше 13-15% на можливих позачергових виборах.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада