Кінець Рябошапці? Чи зможе Зеленський послати США

Сьогодні Верховна Рада збереться на позачергове засідання. І спробує звільнити генпрокурора Рябошапку

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Кінець Рябошапці? Чи зможе Зеленський по…

На підтримку постанови про відставку Генпрокурора у Раді начебто зібрані 227 підписів, тоді як для ухвалення рішення достатньо 226. Більше того, нібито підтримати звільнення головного прокурора можуть представники всіх фракцій, крім "Європейської солідарності" Петра Порошенка і "Голосу".

Вчора генпрокурор Рябошапка разом з іншими силовиками звітував в Раді про свою роботу. Поруч був Зеленський, який спостерігав за призначенням нового уряду Шмигаля, а також слухав силовий блок. 

Вже сьогодні нардеп від "слуг" Давид Арахамія в кулуарах парламенту повідомив, що Рябошапку можуть "піти" через непідписання підозри Петру Порошенку. Після чого ніби й довіряти йому перестали. 

Із цікавого. Зеленський поїхав на два дні до Полтави, бере участь у "звільненні з обсервації" евакуйованих з Китаю. І питання Рябошапки може підвиснути. Якщо Зеленський у Полтаві, то хто представлятиме нового генпрокурора у випадку відставки чинного? Новим називають Сергія Іонушаса. На сигнальному голосуванні фракції його підтримала більшість.

Читайте також: Юрист "Кварталу" і нардеп від "слуг": Хто такий Сергій Іонушас, можливий наступник генпрокурора Рябошапки

Раніше ж у Верховній Раді було зареєстровано проект постанови №3154 "Про висловлення недовіри генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.". Проект підписали 158 депутатів від фракцій "Слуга народу" і "Опозиційна платформа - За життя". Титульний автор документу – "слуга"-мажоритарник Максим Бужанський, що його відносять до групи впливу олігарха Ігоря Коломойського в ЗЕ!фракції. Депутат вказує на низьку ефективність виконання Рябошапкою службових обов’язків і його невідповідність посаді. За понад півроку Генпрокурор "не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави, жодне досудове розслідування стосовно топ-чиновників не доведено до кінця, жодного обвинувального акту в таких справах до суду не направлено і вироку не ухвалено", - вказано у проекті. Варто звернути увагу на те, як дружно довкола цих звинувачень із частиною "слуг" солідаризувалися представники начебто опозиційної "ОПЗЖ".

Члени групи Коломойського Олександр Дубінський, Бужанський та інші найбільш активно воювали з Рябошапкою протягом всього терміну його роботи. Звинувачували у зв’язках із західними політико-бізнесовими колами, називали причетним до так званих "соросят" в українській владі. Закидали відсутність результатів у розслідуванні резонансних справ проти посадовців колишньої влади, насамперед проти Петра Порошенка. Казали, що в ОГПУ заблокували пред’явлення підозр п’ятому президенту, які начебто збиралися пред’явити йому в Державному бюро розслідувань 28 лютого.

Нагадаємо, в останній день зими Порошенко прийшов на допит у ДБР і згодом спокійно покинув офіс Бюро попри очікування скандалу. Це та інші факти дали підстави близьким до "ОПЗЖ" та Коломойського медіа і Телеграм-каналам повідомляти про "війну відомств" між Офісом генпрокурора і Держбюро розслідувань, яке з відставкою попереднього директора Романа Труби і призначення т.в.о. Ірини Венедіктової опинилося під контролем президента. Начебто і Рябошапку Володимир Зеленський називав "стовідсотково своєю людиною", але, як бачимо, не всі групи впливу у фракції "слуг" вважають так само.

Тож що далі чекає на Рябошапку? За регламентом Ради, перш ніж виносити питання в сесійну залу, його має розглянути профільний парламентський комітет, у цьому випадку з питань правоохоронної діяльності. Комітет проект постанови Бужанського віддав на розсуд сесійної зали. Тим самим відкривши шлях до голосування за відставку. Або за провал такого голосування.

Разом із тим, раніше почали поширюватися повідомлення про те, що Генпрокурора та інших силовиків 4 березня депутати не звільнятимуть. Заступник голови комітету ВР з антикорупційної політики Галина Янченко 3 березня заявила: в порядку денному позачергового засідання Ради немає питання про заміну керівників силових органів, а є лише їхній звіт. Так воно і сталося. Ці слова фактично підтвердив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, який сказав, що у монобільшості досі немає спільної позиції щодо постанови про висловлення недовіри Рябошапці. Але позачергове засідання в підсумку призначили і на 5 березня. Під Рябошапку.

Що ж сам Рябошапка? Він демонструє (чи імітує) спокій. Можливо, упевненості йому додавали західні друзі. Спершу у Твіттері Посольства США в Україні з’явився пост наступного змісту: "Ми з нетерпінням чекаємо на сьогоднішню зустріч послів країн "Великої Сімки" (G7) з генеральним прокурором Рябошапкою, щоб обговорити значний прогрес, якого він досяг у реформуванні Офісу генерального прокурора". У Телеграм-каналі сайту "Страна" тут же з’явився пост у відповідь: "Логічно. Свого агента рятувати треба. Але чи допоможе це Рябошапці?".

За підсумками зустрічі Генерального прокурора з послами з’явилися спільне фото і повідомлення Офісу Генпрокурора про те, що дипломати "підтримали реформу та звернули увагу на важливість сталості та поступовості процесів, що відбуваються". Рябошапка ж нагадав, що "комплексна і тривала реформа" ОГПУ вже має перші результати – реформовано сам Офіс. А зараз реформа має спуститися на рівень територій.

https://strana.ua/img/article/2528/46_main.jpeg

Після рішення профільного комітету, стало зрозуміло, що за відставку Рябошапки голосуватимуть. А от чи вистачить голосів, питання риторичне. Адже якщо на зміну прем’єра та членів у ряду західні партнери ще могли погодитися – проти Гончарука працювали провали в економіці та падіння рейтингу влади – то позбавлення крісла Руслана Рябошапки, в їхніх очах реформатора, може бути сприйняте іноземними друзями України як ляпас. З усіма подальшими негативними наслідками для нашої країни та її громадян. Але таке враження, що про наслідки зараз не думають. Бо в країні прийшли часи "комісарів"…

За чутками, в Полтаву на вечерю їдуть посли Великої сімки. Побачимо, що буде далі. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme