Руслан Сольвар: Під Києвом до влади прийшла партія дерибанщиків землі

Depo.ua дізнався у народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Руслана Сольвара подробиці скандалу у селі Коцюбинське, що під Києвом за участі представників партії "Нові обличчя"
Depo.Влада
6 листопада 2015 13:56
ФОТО: depo.ua
Руслан Сольвар: Під Києвом до влади прийшла партія дерибанщиків землі
Руслан Сольвар: Під Києвом до влади прийшла партія дерибанщиків землі

На Київщині після виборів – неспокійно. Зараз багато хто намагається підім’яти під себе владу на місцях. Зокрема, в селі Коцюбинське під Києвом відбувся серйозний скандал, пов'язаний з небажанням оголосити про перемогу нового селищного голови. Ви там були. Розкажіть, будь-ласка, що там відбувається?

Для початку треба пояснити загальну ситуацію у тій частині Київської області. Новостворена партія "Нові обличчя" перемогла на виборах в Ірпені та Бучі. Власне чинні мери цих міст і є нібито новими обличчями, хоча знаходяться на своїх посадах вже давно. За їх правління ці два міста-супутника Києва перетворилися на суцільні будівельні майданчики. Зараз вони створили свою партію з відомою метою.

Поруч з їх вотчиною знаходиться село Коцюбинське. Варто враховувати, що Коцюбинське географічно знаходиться дуже вдало - поруч з Києвом і його оточують ліси. Для всіх забудовників, які працюють в Ірпені та Бучі, це селище є стратегічним. Адже там дуже зручне місце, щоб, вирубуючи ліс, будувати помешкання.

І саме це село намагалися взяти під свій контроль "Нові обличчя". Але так сталося, що на виборах голови сільради перемогла молода дівчина, кандидат від БПП Ольга Матюшина. Однак це не завадило цьому проекту отримати більшість у сільраді.

Тобто повністю взяти владу "Новим обличчям" не вдалося?

Так, і тому вони вирішили йти іншим шляхом. Позавчора я отримав партійне доручення поїхати туди для того, щоб легітимізувати голову сільради, яка мала вступити в свої обов’язки. Водночас "Нові обличчя" за допомогою "тітушок" та інших явно мотивованих осіб усіляко намагалися зірвати засідання. Прийшли юристи, які також заявили, що це засідання не має юридичної сили, а отже її не можна затверджувати головою сільради. Але допомогло, що на це засідання приїхав я та ще один народний депутат Ольга Червакова. В результаті, "Новим обличчям" довелося відступитися.

Чи триватиме конфлікт далі, чи спробують "Нові обличчя" все ж таки взяти владу у селі з "золотою" землею?

На жаль, є всі передумови для того, що конфлікт у Коцюбинському триватиме далі. І без суспільного резонансу вирішити це питання не вдасться. Представники "Нових облич" мають зрозуміти, що цей варіант не пройде. Якщо зараз не зупинити такий похід цієї партії, то вже скоро на Київщині взагалі не залишиться лісів. Вони душе швидко їх вирізають, а територію забудовують. Можливо, жителям Києва і справді не вистачає житла, але не треба для цього вирубати ліси. Фактично мова йде про збереження легень Києва, а дехто веде нас до екологічної катастрофи. На жаль, у нас зараз багато людей, хто п’є каву дома, пише пости у "Фейсбук" про забудови, але сам нікуди не поїде, і палець о палець не вдарить.

Чи може новий голова сільради самостійно вирішити проблему з земельними "дерибанщиками", заблокувавши одіозні рішення?

На жаль, голова сільради самостійно нічого не зробить. Згідно з чинним законодавством, вона може апелювати до органів прокуратури, до судів, а також до громади. Тим паче, "Нові обличчя" зараз намагаються зняти її з посади, оскільки вона все рівно заважає їм влаштувати розпил землі.

Вже сьогодні стало відомо, що Ірпінський суд прийняв рішення скасувати постанову про обрання активістки Ольги Матюшиної головою Коцюбинської селищної ради. За даними народного депутата Ольги Червакової, представники партії "Нові обличчя" вимагають перерахунку голосів на виборах у Коцюбинську селищну раду. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада