ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рух за реформи: донецькі ідуть в Київраду?

За цим проектом маячить фігури депутатів від БПП, які колись були близькими до відомих регіоналів
Depo.Влада
1 липня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Рух за реформи: донецькі ідуть в Київраду?
Рух за реформи: донецькі ідуть в Київраду?

У Києві запрацював новий проект, спрямований на одноразове потрапляння до органів столичної влади - "Рух за реформи". Є всі підстави вважати, що за цим дутим проектом стоять "донецькі".

Напередодні виборів до Київради вся столиця та околиці заполонили білборди нової громадської організації "Рух за реформи" (РЗФ). На зовнішній рекламі використаний абсолютно негативний до нинішньої влади набір тез - "Твоє місто руйнують", "Твоє місто зубожіє", "Твоє місто грабують" тощо. Така антагоністична риторика автоматично навела на думку про стосунок до цього проекту представників колишньої влади.

Ця версія підтвердилася після того, як depo.ua дізнався про деякі подробиці роботи цього проекту. Зокрема, виявилося, що РЗФ активно проводить співбесіди, буквально на очах нарощуючи штат районних та окружних штабів, а також закуповуючи віп-агітаторов. Зарплати, за словами тих, хто пройшов співбесіди, пропонують справді фантастичні: від кількох тисяч доларів на місяць. Розрахунок, схоже, робиться на агресивну рекламу, зокрема, за допомогою газети "Київський носоріг".

Як стало відомо depo.ua, головними організаторами цього проекту є донецькі "младоолігархи" з Блоку Петра Порошенка - Максим Єфімов та Олег Недава. Варто зазначити, що Недаву - мажоритарника, який пройшов по округу №53 у фактично окупованому Єнакієвому, напряму пов'язують з одіозним Юрієм Іванющенком, в народі більш відомим як Юра Єнакієвський. Щодо Єфімова стежечка тягнеться до інших "видатних" діячів донецького розливу Андрія та Сергія Клюєвих. На їх підприємстві - «Енергомашспецсталь» Єфімов близько восьми років був директором. Тепер і Іванющенко, і Клюєви, які напряму випали з гри, тепер вочевидь, використовують серйозні ресурси для того, щоб спробувати набрати завітні 5% для проходження в Київраду. А там є й певні шанси зачепитися за владу в столиці.

Щоправда, незважаючи на шалені матеріальні ресурси, існує сумнів в тому, що РЗФ вдасться роздобути заповітні депутатські мандати. По-перше, шлейф Партії регіонів, який сховати так і не вдалося, автоматично відлякуватиме київський електорат.

По-друге, "Руху за реформи" розраховувати на всі 10% столичної "вати" (на жаль, це явище існує і в Києві) буде занадто оптимістично. Тим паче, що "Опозиційний блок" на чолі з головою столичної міської організації Олександром Пузановим, який є людиною Сергія Льовочкіна, теж планує брати участь у виборах в столиці.

У будь-якому разі, є надія, що кияни все ж таки розпізнають у цій "кишеньковій" організації руку "регіоналів", і розіб'ють їхні плани. При цьому, принагідно, розколовши "ватний" електорат поміж "РЗФ" та "Опоблоком". Тоді є всі шанси на те, що ані ті, ані інші представники спадщини Януковича не доберуться до столичної годівниці.