Розведення військ не буде: Чому Зеленський пішов на компроміс у Золотому та Петрівському

Анонсоване на сьогодні розведення військ в Золотому і Петрівському вирішили відкласти

Розведення військ не буде: Чому Зеленськ…

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко сьогодні повідомив, що очікуваного відведення ЗСУ із Золотого та Петрівського не буде. І взагалі цей процес відкладається, бо напередодні бойовики неодноразово порушували "тишу" на цих територіях, що суперечить домовленностям, які були досягнуті під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Розведення можливе лише на 8-й день після семиденного режиму тиші, якого нема.

Виходить, що у Зеленського вирішили згадати про пункти Мінських домовленостей, за якими розведення сил відбувається після того, як обидві сторони "просто перестають стріляти", як любить казати наш президент. А бойовики в акурат обстріляли  ділянки зони розведення неподалік Золотого. Таким чином мирний план Зеленського помітно загальмував і на це є кілька причин. 

1). Після підписання формули Штайнмайєра в Мінську опозиція розпочала акції протесту "ні капітуляції" у Києві, Львові, Одесі, Харкові та інших містах, а 6-го жовтня на Майдані в столиці зібралося щонайменше 10 тисяч людей. У той же час Нацкорпус Білецького разом з ветеранами АТО із "Азова" вирушив до Золотого зі зброєю, зайняв покинуті будівлі з метою захищати місцевих жителів після відведення ЗСУ. І це попри те, що після відведення армії в Золотому та Петрівському за правопорядок мала відповідати поліція та Нацгвардія. У Зеленського розглядали можливість примусового виводу ветеранів АТО із Золотого силами правоохоронців, але схоже зрозуміли, що конфлікт з ветеранами може призвести до того ж, до чого привело Януковича в 2013-му побиття студентів на Майдані. А хвиля вуличних протестів зараз владі ні до чого. Тому краще було знайти компромісний варіант. І тоді довелося брати до уваги обстріли бойовиків. таким чином, Україна ніби й не відмовляється від стежки Мінських домовленостей, але й має повне право загальмувати розведення через порушення Мінська бойовиками. Так часто робили в часи Порошенка і це працювало. Завдяки цьому рішенню в Зеленського виграють трохи часу і не дадуть опозиції імпульс для масових акцій протесту проти капітуляції на 14 жовтня. Але от "нормандська зустріч" тепер остаточно підвисла, як і обмін полоненими з "Л-ДНР".

2). Ще однією причиною рішення про призупинення розведення сил є суто фінансова сторона питання. Позиції ЗСУ в Золотому та Петрівському мають фортифікаційні споруди. Якщо армія їх залишає і відходить на 2 км, вона фактично відходить в чисте поле і має встигнути до зими обладнати нові, щоб не бути мішенню для ворожих "Градів". А це час і, звичайно ж, логістика та гроші. Мабуть, влада порахувала вартість розведення для нас у фінансовому плані, помноживши її на рівень "зради". Кінцева цифра їх не дуже й порадувала. Втім, далі буде. 

Читайте також: Відведення сил у Золотому: Навіщо Білецький розхитує план Зеленського

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook