Розвал "Опоблоку". Новинський почав нову гру для Путіна

Підтримка судової реформи частиною "Опозиційного блоку" спричинила скандал. Лави фракції покинув Михайло Добкін, а Вадим Новинський пригрозив лідерам партії фрондою

Політичний оглядач
Розвал "Опоблоку". Новинський почав нову…

Законопроект про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів парламент прийняв всього лише 234 голосами. 20 з них дали "опоблоківці". Таким чином, "Батьківщина", "Самопоміч" і друзі Саакашвілі Лещенко, Найем, Заліщук і Дерев'янко отримали гарну нагоду говорити про колаборацію нинішньої влади з діячам влади колишньої. А "радикали", які теж не підтримали судову реформу, зможуть спростовувати свої ігри з владою і заодно з Ахметовим.

І дійсно, з 20 "опоблоківців", які були "за" судову реформу, людей Рината Леонідовича половина – Воропаєв, Мартовицький, Вілкул, Колєсников, Долженков, Сажко, Гальченко, Павлов, Гусак, Мороко. А от інша половина ламає технологію опозиціонерів "Ахметов у змові з Банковою". Адже законопроект підтримали Бойко, Мірошниченко, Нечаєв, Мирний, Павленко, Скорик з групи Фірташа-Льовочкіна, Білий і Кисельов родом із "сімейних", і навіть близькі до Медведчука Папієв з Шурмою. Проти були лише Вадим Новинський, також пов'язаний з Ахметовим, і Михайло Добкін. Його зараз важко віднести до чиєїсь орбіти. Складається враження, що він вважає себе ображеним на соратників по реваншизму.

Також важливий момент, який зріднив Новинського і Добкіна – вони єдині з "опоблоківців", хто цікавий слідству. І з обох парламент зняв недоторканність. Нагадаємо: Новинського підозрюють у перевищенні влади і службових повноважень при незаконному позбавленні волі особистого помічника колишнього предстоятеля УПЦ (МП) Володимира Олександра Драбинка. А Добкіна – у земельних махінація за часів його мерства у Харкові. Це нагадування виглядає доречним з огляду на те, що справи проти цих двох екс-"регіоналів" свого часу наробили багато галасу, але ні Добкін, який навіть влаштував цирк з "тривожною валізкою" на випадок ув'язнення, ні Новинський покарання не понесли. Більш того, справу проти останнього експерти схильні вважати безперспективною. Що ж до інших "опоблоківців", то серед цікавих прокуратурі називали імена "газовиків" Скорика й Бакуліна, але подань по цих особах в Раді не дочекалися.

Сьогоднішні виступи Добкіна й Новинського можуть помилково здатися грою з вогнем. Мовляв, тепер їх точно посадять. А от і ні: ці нардепи прорахували, що в разі посилення тиску на себе їм тепер буде легше увійти в образ "борців з режимом" - вони і проти влади, і проти соратників-колаборантів. Для кого ця гра? Здогадатися неважко – для Росії. За відсутності реальної проросійської політсили в Україні, Кремлю ставити на виборах немає на кого. Тому там зроблять ставку на кілька політпроектів, кожен з яких робитиме щось корисне для Москви – хтось хитатиме регіони, хтось з телеекранів забиватиме свідомість виборця масштабним популізмом, а хтось гратиме роль "мучеників" за ідею. Схоже, Новинський з Добкіним сподіваються приміряти на себе саме цей образ. Бо впевнені – тут їх не ув'язнять, а Кремль оцінить їхню опозиційну "ідейність".

А от чи вигорить з цього щось більше, дуже сумнівно. Новинський пообіцяв разом із тими, хто не голосував за судову реформу, створити опозиційну платформу в "Опозиційному блоці". Отже, не голосували за судову реформу 11-ро: "ахметовські" Бахтєєва, Матвієнков; Ларін, Іоффе, сестра Льовочкіна Юлія; чоловік Королевської Юрій Солод, якого теж частково можна віднести до "ахметівських", інші п'ятеро – різномасті: Шуфрич, Ківалов, Балицький, Шенцев і Добкін-молодший. З ким із цих людей Новинський зібрався в опозицію? Публічно виступити проти лідерів "Опоблоку" Львочкіна й Ахметова може хіба Шуфрич. Проте підставляти плече Новинському - конкуренту його товариша Медведчука за любов Кремля – сенсу у нього нема. Є ще експресивний Рабінович, який в опозиції до Льовочкіна. Але вони конкурують за прихильність різних кремлівських веж, і тут не до дружби. То ж опозиційна (дивися – відверто проросійська) платформа в "Опозиційному блоці" виглядає справою малоперспективною.

Тоді ж навіщо всі ці демарші Новинському з Добкіним? Навряд чи хтось серйозно прийме версію, що вони справді образилися на колег, які не стали на захист під час позбавлення недоторканності. Але точно не це стало причиною гучних заяв. Окрім версії "сподобатися Кремлю", дуже навіть правдоподібною виглядає інша версія – Новинський з Добкіним своїми висловлюваннями й діями ніби як відтіняють колаборацію колег. Замість здати мандати через ідеологічну незгоду, вони пропонують внутрішньопартійну дискусію. Якої в середовищі екс-"регіоналів" не може бути за визначенням. Не ті це хлопці, щоб розводити теревені навколо проблем у власному політичному картелі.

Тому з великою долею ймовірності можна допустити, що про розвал фракції не йдеться і вже за кілька днів Новинський не згадуватиме про свої звинувачення. Мети досягнуто: виборцеві послали сигнал – в "Опоблоці" хтось допоміг владі із судовою реформою (помітьте – ні Новинський, ні Добкін конкретних імен не називають), але партія готова до жорсткої внутрішньої розмови й більше голосувати за провладні закони не буде. І виборцеві залишиться лише в цю неймовірну історію повірити…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme