Розсекречений 3-річний план ФСБ зі знищення Меджлісу (ДОКУМЕНТ)

Управління Федеральної служби безпеки Російської Федерації в анексованому Криму ще навесні 2015 року розробило 3-річний план з нейтралізації Меджлісу кримськотатарського народу
Depo.Влада
1 червня 2016 16:44
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в таємному листі першого заступника начальника управління ФСБ РФ щодо Криму Рустема Ібрагімова до так званого "голови Криму" Сергія Аксьонова від 28 квітня 2015 року, повідомляє depo.ua з посиланням на "ЛІГАБізнесІнформ".

Згідно з документом, керівництво Меджлісу кримськотатарського народу, яке виступає проти "приєднання" Криму до Росії, "має антиросійські переконання", "веде українську пропаганду" та відмовилося співпрацювати з окупаційною владою.

Тому ФСБ запропонувало Аксьонову оголосити Меджліс "радикальною екстремістською організацією, діяльність якої загрожує Російській Федерації " і офіційно заборонити його.

Розсекречений 3-річний план ФСБ зі знищення Меджлісу (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Розсекречений 3-річний план ФСБ зі знищення Меджлісу (ДОКУМЕНТ) - фото 2

За даними ФСБ, "керівництво Меджлісу не планує повертатися з материкової частини України до Криму", Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров керують ним через довірених осіб.

Тому Ібрагімов запропонував план на 2015-2018 роки для здійснення тиску на місцеве керівництво Меджлісу й схиляння його до співпраці з проросійською "владою".

Зокрема у ФСБ рік тому запропонували активізувати діяльність радикально налаштованих щодо кримських татар російських "патріотичних організацій".
Крім того, Аксьонову порадили проводити "фільтраційну роботу" на адмінкордоні з материковою Україною – не допускати виїзду кримських татар із території Криму.

Також Ібрагімов рекомендував обшуки, рейди й зачистки "під виглядом пошуку злочинців" у місцях масового проживання кримських татар. Він радив забороняти масові збори кримських татар навіть із нагоди релігійних свят.

Крім того, згідно з документом, у ЗМІ вирішили проводити кампанію з "дискредитації Меджлісу і його керівників".

У ФСБ також сподівалися поступово "замістити" Меджліс організаціями кримських татар, безпечними для російської влади. Зокрема, на організацію "Къырым" на чолі з Ремзі Ільясовим покладалася роль організатора різних заходів.

"Успішна реалізація вищевказаного плану дозволить узяти під свій контроль діяльність громадських і політичних організацій національних меншин і етнічних груп…", – писав Ібрагімов Аксьонову.

Нагадаємо, що репресії проти кримських татар в Криму набирають обертів. Так,  26 квітня так званий верховний суд Криму визнав діяльність Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською і заборонив його. У той же день Меджліс перейшов на надзвичайний режим діяльності та переніс центральний офіс до Києва

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада