Розрив шаблонів: Чому Ляшко вирішив підіграти "опоблоківцям" по Андріївській церкві

Під час сьогоднішнього голосування за передачу Андріївської церкви у користування Вселенському патріарху заяви і дії "радикалів" збіглися з "опоблоківськими"

Виступаючи з парламентської трибуни під час обговорення законопроекту про передачу у користування Константинопольській законопроекту №9208, яким передбачається врегулювати відносини щодо передачі у постійне користування культової споруди – визначної пам'ятки архітектури Андріївської церкви Національного заповідника "Софія Київська" Вселенському патріархату, голова фракції "Опозиційного блоку" Юрій Бойко зазначив, що такі питання може вирішувати Кабінет міністрів. "Політика повинні триматися якомога далі від церковних питань і брати участь у церковному житті як рядові прихожани, рядові віруючі. А коли політики використовують церкву у передвиборчій агітації, це шлях в нікуди", наголосив він.

Цікаво, що перед Бойком практично з тими ж тезами, тільки емоційніше, виступив Олег Ляшко. Який позиціонує себе ярим прихильником помісної української церкви. Головний "радикал", зокрема, зазначив: "сьогодні питання церкви використовується президентом Порошенком виключно як елемент передвиборчої кампанії". "Президент України грубо порушує Конституцію України, яка передбачає не втручання держави у церковні справи. Крім того, запропонований на розгляд парламенту законопроект порушує статтю 16 частину 5 Конституції України, яка передбачає, що до повноважень Кабінету міністрів відноситься управління об'єктами державної власності відповідно до закону. Андріївська церква – об'єкт державної власності, який входить до заповідника "Софія Київська". Кабінет міністрів має повне право прийняти рішення про передачу у користування цієї церкви Вселенському Патріархату. І ми будемо підтримувати це рішення Кабінету міністрів. Запропонований Порошенком законопроект, це щоб парламент обслуговував його передвиборчі стратегії і передвиборчу кампанію", заявив Ляшко, потрясаючи Конституцією.

У підсумку, за президентський законопроект за основу та в цілому, "проти" було 29 членів фракції "Опозиційного блоку" - звісно ж з Бойком, фракція Радикальної партії Олега Ляшка "за" дала лише 3 голоси (Шухевич, Корчинська, Вітко), 11 депутатів, у тому числі Олег Ляшко, утрималися.

Утім, сказане Ляшком та подальше не голосування "радикалів" за законопроект про передачу Андріївської церкви можна пояснити непублічними стосунками цієї політсили з "ахметовським" крилом "Опозиційного блоку". Його представники, такі, як Олександр Вілкул та інші, зайняли чітку позицію проти автокефалії. Не виключно, що зробити заяву, а потім не дати голосів за президентський законопроект, Ляшка просто попросили.

Очевидно, розрахунок робився на те, що голосів не вистачить і Верховна Рада провалить ініціативу Банкової. Це мало стати сигналом Константинополю, що з Томосом він має почекати. Зрештою, плани лоббістів російської церкви провалилися. А виступ Ляшка – запам'ятався і у майбутньому його слова використовуватимуть проти нього.

У той же час фракція "Батьківщина" дала за законопроект №9208 11 голосів, голосувала й сама Юлія Тимошенко. Хоча там так само могли стати в позу, звинувативши Порошенка у піарі на церковному питанні. Насправді ж, рішення сесійної зали про передачу Андріївської церкви потрібне було не для того, щоб парламент, як висловився Ляшко, "обслуговував передвиборчі Порошенка", а щоб продемонструвати Вселенському Патріархату єдність українських депутатів у питанні автокефалії і Томосу. Тому в "Батьківщині", вустами Ігоря Луценка покритикувавши владу за стан заповідника "Софія Київська", голоси за президентську ініціативу віддали. Ляшко ж зіграв на боці "Опоблоку".

Здавалося б, лише одне голосування і одна із гучних заяв головного "радикала", проте після цього його політсилу тавруватимуть. Адже сьогоднішнє рішення ВР наблизило отримання Томосу, а якби воно провалилося, це був би серйозний зовнішньополітичний прокол Києва. Тепер цікаво буде простежити за двома речами. Перше - чи збільшиться після цього присутність Ляшка і його соратників в ефірах каналів "Україна" та "Інтер". Друге - чи не почне Ляшко захищати УПЦ МП. Враховуючи, що це може принести певні політичні дивіденди під час виборів. Адже серед прихожан Московської церкви далеко не всі підтримують колишніх "регіоналів". Вигода Ляшка у тому, щоб стати виразником думок саме цих виборців. Які, до речі, здебільшого мешкають в Центрі країни, і, зокрема,. на рідній для Ляшка Чернігівщині. Може, це і був один із мотивів сьогоднішнього вчинку "радикалів"...

фото: facebook.com/O.Liashko

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Ляшко