Розрив дипвідносин з Росією зупинить Мінськ і "нормандські переговори", - Ар'єв

Розрив дипломатичних відносин між Україною і Росією зробить практично неможливим продовження діалогу в Мінському та нормандському форматах
Depo.Влада
12 серпня 2016 18:08
ФОТО: depo.ua

У цьому переконаний олова постійної делегації України в ПАРЄ, нардеп від БПП Володимир Ар'єв, повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу партії.

За його словами, в разі розриву дипломатичних відносин захист українських громадян, які перебувають на території Російської Федерації, буде максимально ускладнено. "Якщо Росія розірве дипломатичні відносини з Україною, громадянам України, які проживають чи працюють на території Російської Федерації, потрібно негайно повертатися додому", - сказав Ар'єв.

"Після історії з так званою українською ДРГ у Криму, я бачу, що хвороба прогресує в російської влади. І в даному випадку вони можуть піти самі на цей крок, якщо в них вже повністю зірвало дах. Ми не розривали дипломатичних відносин тільки через громадян України , які перебувають сьогодні на території Російської Федерації, навіть незважаючи на те, що попереджали про це. Але я думаю, що їм просто потрібно сказати, що в цьому випадку негайно потрібно повертатися додому. Оскільки при розриві дипвідносин обирається держава, яка буде посередником між країнами, які розірвали дипвідносини. І захист українських громадян, які перебувають на території Російської Федерації, буде максимально ускладнено", - сказав Ар'єв. 

Він також зазначив, що розрив дипвідносин робить практично неможливим продовження діалогу в Мінському й нормандському форматах.

"І це ініціатива не України, яка продемонструвала, що прагне врегулювати ситуацію, а Росії, яка підтвердить, що вона не має наміру врегулювати ситуацію шляхом переговорів і бере на себе всю відповідальність і за анексію Криму, і за агресію, і фактичну окупацію її військами на території східного Донбасу. Україна не могла йти на цей крок тільки тому, щоб продемонструвати своїм партнерам у світі, які нас підтримують, свою цивілізованість і готовність вирішення конфлікту мирним шляхом. У даному випадку світ ще раз переконається в агресивних намірах Москви, і це може стати підставою для початку переговорів про більш активну допомогу Україні, в тому числі, і військову (летальну зброю - ред.), для оборони від потенційного посилення агресії", - вважає Ар'єв.

Також, за словами народного депутата, у разі розриву дипвідносин між Росією та Україною, безвізового режиму між країнами бути не може. "Але, знову-таки, всі контакти будуть відбуватися лише через країну-посередника, яка вибирається відповідно до міжнародного законодавства. І тоді вже прямої видачі віз також бути не може. Просто закривається кордон", - підсумував Ар'єв.

Нагадаємо, 12 серпня прем'єр РФ Дмитро Медведєв заявив, що керівництво Росії може прийняти рішення про розрив дипвідносин з Україною, якщо в Москви не залишиться інших інструментів для того, щоб "протверезити" Київ. 

 Раніше про можливість розриву дипломатичних відносин з Україною після подій, що відбулися в Криму 7 серпня, написали російські ЗМІ

10 серпня у ФСБ Росії заявили, що нібито запобігли скоєнню в Криму терористичних актів, підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.  У ФСБ стверджували, що  в ніч на 7 серпня в районі міста Армянськ виявлена група диверсантів, а потім ліквідована "агентурна мережа" ГУР Міноборони України. Крім того, у ФСБ заявили, що в ніч на 8 серпня спецпідрозділами Міністерства оборони України нібито були здійснені ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, які запобігли російські силові підрозділи.

Президент Російської Федерації Володимир Путін звинуватив Україну в терорі. У відповідь на це президент України Петро Порошенко заявив, що ці закиди лунають так само безглуздо та цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада