Розкрадання 100 млн чи повернення до часів репресій: Що відомо про обшуки в музеї Революції Гідності

Мережу сколихнула новина про обшуки у музеї Революції Гідності. Директор установи Ігор Пошивайло нарікнув, що Україна повертається у 1930-ті, натомість у поліції пояснили, що підозрюють посадовців меморіального комплексу у розкраданні великої суми грошей

Розкрадання 100 млн чи повернення до час…
Фото: Національний музей Революції Гідності / Facebook

Depo.ua зібрав інформацію про резонансну історію. 

Що сталося у музеї

У музей нагрянули з обшуками у день проведення наукового форуму "Майдан у контексті світових протестних рухів" і за два дні до відзначення річниці Революції. 

Втім, попри обшуки музею все ж вдалося провести науковий захід. 

"Наразі слідчі СБУ за зачиненими дверима вилучають документи у бухгалтерії. Ні працівників, ні ЗМІ у кабінет не впускають. А наш науковий форум, який музей готував цілий рік триває. І він про сучасні масові протести", - розповіли у музеї та закликали долучатися до перегляду онлайн-форуму.

Що каже спільнота

Керівник музею Ігор Пошивайло вважає, що призначення обшуки призначили на цей день невипадково – про це він зазначив у дописі у Facebook.  

Пост Пошивайла

Крім того, на його сторінці чимало гнівних постів від інших дописувачів. 

Що кажуть в поліції

У прес-службі поліції зазначили, що обшуки у музеї Революції Гідності в Києві проводилися через підозру посадовців меморіального комплексу у розкраданні 111 млн грн, виділених на реконструкцію об’єкта.

Наприкінці 2018 року Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності уклав договір на виконання будівельних робіт з ТОВ. Тоді було перераховано на його рахунок авансовий платіж у розмірі понад 111 мільйонів гривень для виконання будівельних робіт.

Однак, попри договір, будівництво так і не почалось.

"Згідно з актом ревізії, на казначейському рахунку підрядника залишок коштів по об’єкту, станом на березень 2020 року, складав 9 878 517 гривень. Також виявлено фінансові порушення і в музеї Революції Гідності, що призвело до збитків на суму майже 4 мільйони гривень", – зазначили у поліції.

Тож слідчі провели обшуки в службових приміщеннях музею, компанії-генпідрядника та за місцями проживання відповідних службових осіб. 

У коментарі Lb.ua пан Пошивайло підтвердив, що обшуки пов'язані з перевіркою фінансово-економічної діяльності Музею, зокрема з проєктуванням Меморіального комплексу, але вказав на інші важливі моменти. 

"Протягом двох місяців у нас проходив державний аудит, частину висновків якого ми оскаржуємо у суді, а частину вже оскаржили. Санкцію на цей обшук дав Голосіївський суд, пославшись на те, що нібито музей відмовився надавати матеріали стосовно будівництва, хоча жодного запиту на це не було в жодній формі. Дивно, що саме в такий силовий спосіб, саме в тиждень перед річницею початку Революції Гідності силові структури намагаються цю документацію дістати", – акцентував музейник.

Пошивайло пов'язує обшуки з заявою, оприлюдненою на сторінці музею у Facebook. Вчора, 18 листопада музейники оприлюднили пост під назвою "Чому революція гідності не є державним переворотом". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"