"Актив" росіян в Нацбанку: На кого працюватимуть Холод і Рожкова

Після досить тривалого затишшя навколо Нацбанку знову розгортається конфлікт

На розгляд Ради НБУ було подано кандидатури заступників. Ними виявились заступник голови правління російського ВТБ банку Сергій Холод і скандально відома Катерина Рожкова.

Такі неоднозначні кадрові ініціативи можуть призвести до чергових конфліктів.

Нагадаємо, ще восени 2016 року у ЗМІ з'явилися аудіозаписи з голосом начебто заступниці голови НБУ, з яких стало відомо про те, що Нацбанк закривав очі на сумнівне переведення в готівку коштів "Фідобанку", який у підсумку збанкрутував. Окрім цього, особа на плівках спілкувалася про використання різних "схем" з менеджерами "Платінум-банку", де заступниця Гонтаревої працювала раніше. Окрім того, ця ж особа виявила готовність лобіювати інтереси російського "ВТБ-банку", основним власником якого є країна-агресор, а також йшлося про виведення з-під санкцій ще одного російського "БМ банку". Пізніше Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою було відкрито відповідне кримінальне провадження за фактом можливих службових зловживань. Однак це не завадило розглядати Рожкову на посаду свого першого заступника.

Не менше питань викликає і постать Сергія Холода. Інформація про його можливе призначення в Нацбанк з'явилася ще в травні. Слабкість до "ВТБ-банку" в НБУ – загальновідома. На сьогодні одним із заступників голови правління фінрегулятора є ще один виходець звідти - Олег Чурій. З 2010 до 2014 рр. він був начальником управління операцій на ринку інструментів з фіксованою дохідністю інвестиційного департаменту "ВТБ".

Невже в Україні такий кадровий голод серед банкірів, що все впирається в людей, пов'язаних з російським бізнесом – причому бізнесом, який має безпосередній стосунок до Кремля? Чи в НБУ не розуміють, що збереження на посаді пані Рожкової та призначення Холода ризикує призвести до серйозного скандалу, а сам головний банкір може повторити долю Гонтаревої, яка не встигала гасити пожежі, викликані діяльністю її підлеглих?

Фото: УНІАН

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НБУ