Не стали "сексі": Чому українська глибинка зневірилася у "Слугах"-чарівниках

Вибори в ОТГ виявили неприємну для панівної партії річ: "Слуга народу" поступово втрачає популярність в українській глибинці. Чи стане це явище тенденцією, залежатиме від якості та злагодженості роботи ЗЕкоманди 2020 року

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Не стали "сексі": Чому українська глибин…

Перші місцеві вибори в новостворені об’єднані територіальні громади відбулися 22 грудня у 86 ОТГ (69 сільських, 16 селищних, 1 міській) у 21 області України. Того ж дня пройшли і додаткові місцеві вибори у 33 ОТГ (20 сільських, 13 селищних) у 17 областях – там обирали депутатів від громад, що добровільно приєдналася до ОТГ, де перші місцеві вибори вже відбулися. Явка на вибори склала від 30% до 70%, повідомила прес-служба Центральної виборчої комісії.

Результати виборів будуть офіційно оприлюднені до кінця року. Але вже зараз у партії "Слуга народу" поспішили похвалитися перемогою: "Кожен третій мандат – наш!".

Разом із тим, Телеграм-канал "Темний лицар", який пов’язують з анонімним депутатом з фракції "Слуг" в парламенті, розвіює оптимізм колег. "Перший і очевидний висновок після виборів в окремі ОТГ – призначені Офісом президента губернатори не змогли забезпечити навіть вибори в дрібні громади", - пише автор каналу. Він прогнозує подальший провал "Слуг" на місцевих виборах, які мають відбутися 2020 року по всій країні через неспроможність глав місцевих адміністрацій "забезпечити" партії влади потрібний результат. "Керівництво партії "забило" на регіональні представництва", - таку причину невдачі називає "Темний лицар". А також пише, що "на місцях люди вже реально хрініють з цього цирку який відбувається в країні". В разі збереження тенденції анонімний автор каналу прогнозує "Слугам" долю "попередників".

Крім згаданих причин, до отриманого результату "Слугу народу" привела й специфіка місцевих виборів. Зокрема, відсутність реальних претендентів на перемогу, які мали б вплив у регіонах, глибинці. Там не спрацьовує рейтинг президента, бо люди голосують не за партію чи політиків, а за своїх, тих, кого знають. Партійні технологи "Слуг", не виключено, цього нюансу не врахували.

Тож можна констатувати, що робота партійних лідерів "Слуги" з побудови структур партії в регіонах поки не надто успішна. І якщо до місцевих виборів у найбільших містах "слуги" ще можуть встигнути рекрутувати впізнавані обличчя та на інерції переможних виборчих тенденцій 2019 року отримати прийнятні результати, то у віддалених регіонах їх чекає розчарування. Партія так і не стала "сексі" – як обіцяли її лідери – для простого мешканця віддалених сіл чи містечок. А з огляду на численні "мінні поля", які опиняться на шляху "Слуг" наступного року (продаж землі, високі комунальні тарифи, новий Трудовий кодекс із дискримінацією найманих працівників, стосунки з Росією, відсутність миру на Донбасі тощо) можна впевнено прогнозувати, що число симпатиків цих "нових облич" точно не більшатиме. Врятувати ситуацію може партійна структура, члени якої були б здатні переконувати народ. Але цієї структури нема.

Експерти радять керівництву партії влади нарешті вирішити для себе – вони розбудовують партію чи відправляють на вибори тих, хто перший вискочив із кадрового "ліфту". На парламентських виборах "ліфтова" технологія спрацювала, але виборці зі скандалів у фракції "СН" почали робити висновки: вони, вочевидь, не хочуть, щоб їхніми буденними проблемами опікувалися люди без досвіду, а часто і фаху. Розбудовувати партійні структури і готувати кадри дорого, але в перспективі це краще, аніж залишитися в історії партією-одноденкою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme